Dzień Dziecka w Choroszczy

Burmistrz Choroszczy, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy zapraszają na Festyn z okazji Dnia Dziecka. Tegoroczny choroszczański Dzień Dziecka odbędzie się w niedzielę 29 maja na Błoniach Jana Pawła II. Zapraszamy dzieci w każdym wieku na moc atrakcji!

A atrakcji, które wypełnią wspólny czas po brzegi, będzie do wyboru, do koloru. Tuż po zakończeniu mszy świętej o godz. 12:15 w kościele parafialnym, na Błoniach Jana Pawła II (plac za kościołem) na dzieci czekać będą animatorzy, którzy przygotowali mnóstwo kreatywnych zabaw – coś dla siebie na pewno znajdą zarówno młodsi, jak i starsi. Wspólna zabawa potrwa do godz. 16:00.

Nie zabraknie bajkowej ciuchci i kolorowych dmuchańców, fani sportowych rywalizacji będą mogli spróbować swoich sił w konkursach i grach zręcznościowych, a amatorów artystycznych wyzwań z pewnością zaciekawi plenerowa pracownia malarska, gdzie będzie można zmalować niejedną historię. Efektem swoich prac będzie można pochwalić się w specjalnie przygotowanej galerii.

Marzycieli z kolei z pewnością przyciągną magiczne bańki, a przyszłych konstruktorów – kącik z klockami konstrukcyjnymi. Będzie też prawdziwy wodzirej, który do zabawy porwie nawet najbardziej nieśmiałych milusińskich.

Tego dnia, muzycznie czas wypełnią młodzi artyści z Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Choroszczy, zespołu – Rytmy Czasu, kierowanego przez Jerzego Tomzika i działającego przy M-GCKiS w Choroszczy, a także utalentowany akordeonista – Tomasz Horodeński.

Jak na prawdziwe święto przystało, organizatorzy przygotowali wiele innych niespodzianek – zarówno barwnych, jak i słodkich, tak by Święto Dzieci było pełne radości i zabawy! I takie właśnie będzie – przekonaj się o tym!

Zapraszamy na Dzień Dziecka w Choroszczy
– i dużych, i małych, wspólnie z rodzicami, z dziadkami czy przyjaciółmi!

Niedziela, 29 maja 2022 roku

Błonia Jana Pawła II w Choroszczy