ORLEN Wyścig Narodów ponownie w gminie Choroszcz

Największe kolarskie talenty światowego peletonu już 9 i 10 września pojawią się na malowniczych trasach Podlasia, także w naszej Choroszczy. Stanie się to za sprawą kolejnej edycji ORLEN Wyścigu Narodów – w ramach zmagań UCI Pucharu Narodów. Zapraszamy do kibicowania!

9 września, podczas pierwszego etapu wyścigu, prowadzącego z Supraśla do Białegostoku, kolarze pokonają blisko 160-kilometrowy odcinek i ok. godz. 14.00 przejadą przez choroszczańską Złotorię, miasto Choroszcz oraz Zaczerlany – i dalej ustaloną trasą. Kolejnego dnia peleton ze stolicy Podlasia, po 135 km, zakończy rywalizację w Augustowie. Równocześnie 10 września w Augustowie odbędzie się wyścig dla amatorów – ORLEN Lang Team Race. Niezawodowi kolarze przejadą tą samą trasą, którą ścigają się zawodowcy.

– UCI Puchar Narodów to cykl wyścigów kolarskich, do których należy również odcinek polski, a w tym także nasz, choroszczański – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. – Bardzo się cieszę, że w tym roku również kolarze nie omijają nas i nasza gmina jest częścią tego prestiżowego turnieju – dodaje.

Rzeczywiście prestiżowego, ponieważ startują w nim największe talenty światowego kolarstwa, m.in. triumfatorzy Tour de France, mistrzowie świata elity czy zwycięzcy Giro d’Italia oraz Vuelta a Espana. W elitarnym międzynarodowym gronie sportowców nie zabraknie również reprezentantów Polski, a także najlepszych reprezentacji narodowych i ekip, również młodych zawodników stojących u progu wielkich karier.

Zapraszamy więc wszystkich pasjonatów kolarstwa, którzy kochają je bez kalkulacji, do kibicowania zawodnikom na trasie, w tym zwłaszcza na terenie gminy Choroszcz. ORLEN Wyścig Narodów można też oglądać na antenach Telewizji Polskiej.

UWAGA: UTRUDNIENIA W RUCHU!

W związku z wyścigiem na drogach w regionie, a także w Gminie Choroszcz nastąpią utrudnienia w ruchu – w przejazdach prywatnych pojazdów oraz w kursowaniu autobusów transportu publicznego. Przewidywane są czasowe zamknięcia ulic i dróg oraz trasy objazdów autobusów.

Jeśli chodzi o szlaki komunikacyjne znajdujące się na terenie Gminy Choroszcz, utrudnienia w ruchu dotyczą piątku 9 września w okolicach godziny 14.00 oraz następujących miejsc:

– Złotoria, droga S8, w mieście Choroszcz ulice: Żółtkowska, H. Sienkiewicza, Ogrodowa, Dominikańska, Zastawie I, następnie: ul. Zaczerlańska, a także odcinek: Choroszcz – Zaczerlany (i dalej: Zawady – Baciuty).

Mogą też występować utrudnienia (czasowe opóźnienia) w kursowaniu autobusów dowożących dzieci do szkół na terenie Gminy Choroszcz. Ze względu na dynamikę przebiegu wyścigu, trudno określić precyzyjnie czasowych zmian w dowozach dzieci.

W związku z tym należy zwracać szczególną uwagę na nową organizację ruchu we wskazanych miejscach w tym czasie i stosowanie się do znaków oraz zaleceń przekazywanych przez służby porządkowe.

Dodatkowo autobusy linii 103 mają zmienione trasy przebiegu:

w kierunku Piastowskiej: 8 września od godz. 9:00 do końca kursowania i 9 września od początku kursowania do godz. 9:00 autobusy linii 103 będą kursować ulicami: al. Piłsudskiego – H. Sienkiewicza – Warszawska – Pałacowa – J.K. Branickiego i dalej stałą trasą;
w kierunku Piastowskiej: 9 września w godz. 9:00 do godz. 13.00 oraz od 15:30 do godz. 19:30 będą kursować ulicami: al. Piłsudskiego – Bohaterów Getta – Poleska – Jurowiecka – H. Sienkiewicza – Warszawska – Pałacowa – J.K. Branickiego;
w kierunku Piastowskiej: 9 września w godz. 13:00 do godz. 15.30 będą kursować ulicami: Dąbrowskiego – Poleska – Jurowiecka – H. Sienkiewicza – Warszawska do przystanku PIASTOWSKA/PĘTLA nr inw. 103.
w kierunku Choroszczy: 9 września w godz. 9:00 do godz.13:00 oraz od 15:30 do godz. 19:30 będą kursować ulicami: J.K. Branickiego – Pałacowa – Warszawska – H. Sienkiewicza – al. Piłsudskiego i dalej stałą trasą;
w kierunku Choroszczy: 9 września w godz. 13:00 do godz. 15.30 będą kursować ulicami: Warszawska – H. Sienkiewicza – al. Piłsudskiego i dalej stałą trasą. Więcej informacji na temat kursowania autobusów BKM w dniach 8-10.09.2022 w związku z Orlen Wyścig Narodów znajduje się na: https://www.komunikacja.bialystok.pl/?page=article&article_id=1256&article_category=1&category=news

Tekst: UM w Choroszczy