Wydarzenia

LZS – czyli Ligowcy Zjednoczyli Się!

LZS Choroszcz z mistrzostwem województwa podlaskiego.

W Piątnicy drużyna LZS Choroszcz, złożona z czterech zawodników z Choroszczy, pięciu z Żółtek i czterech z Izbiszcz, wygrała turniej o Mistrzostwo Województwa Podlaskiego LZS. Po przegranej na początek 2–4 (gole: P. Ryniejski i Cholewski) z Dobrzyniówką w drugim meczu wygraliśmy 4–0 z zespołem gospodarzy z Piątnicy i Jeziorka, strzelając wszystkie gole w pierwszej połowie (dwa – Cholewski, po jednym Ryniejski i A. Silwonik ).

Taki wynik dawał nadzieję na ostateczną wygraną, ale musieliśmy liczyć na… cud w postaci porażki Dobrzyniówki z rozbitymi przez nas gospodarzami. Kiedy przebieraliśmy się i szykowaliśmy do honorowego pożegnania, z boiska dotarła zaskakująca informacja o prowadzeniu gospodarzy. Drugą połowę meczu oglądaliśmy już z zaciekawieniem. Dobrzyniówka straciła drugą bramkę, ale na pięć minut przed końcem strzeliła gola z rzutu karnego. Gospodarze byli jednak zdeterminowani (tak grali już w drugiej połowie meczu z nami) i w końcówce podwyższyli na 3–1, co pozwoliło nam ostatecznie cieszyć się ze zdobycia mistrzostwa! Puchar medale odbieraliśmy więc w cywilnych ubraniach. Zespół LZS z Choroszczy wygrał wojewódzki turniej po 19 latach! Wcześniej wygrywał też w latach 1994, 95, 98, 99, 2001, 02 i 03. Ponadto wojewódzkie turnieje wygrywały też zespoły Izbiszcz, Opmaru, a nawet Złotorii w 1987 r.

(tekst: Jacek Dąbrowski)