Wydarzenia

Jesienny pokaz mody w choroszczańskim przedszkolu

Przedszkolaki z Choroszczy prezentowały we wtorek, 15 listopada, piękne stroje w kolorach jesieni wykonane wspólnie z rodzicami.

To pierwsza taka akcja w Przedszkolu Samorządowym im. Jana Pawła II w Choroszczy. Chętne dzieci przygotowały przebrania i – jak na prawdziwym pokazie mody – zaprezentowały je na przygotowanym specjalnie „wybiegu”. Organizatorkom pokazu zależało na integracji środowiska rodzinnego z przedszkolnym, dlatego do przygotowania strojów zostali zaproszeni rodzice przedszkolaków. Do udziału zgłosiło się blisko 50 dzieci, a każde z nich zostało nagrodzone dyplomem oraz drobnym upominkiem.

Impreza miała też charakter międzypokoleniowy i lokalny. Połączono ją z niespodzianką – Dniem Seniora. Zaproszono z tej okazji seniorów pracujących niegdyś w przedszkolu oraz przedstawicieli Koła Seniora. Specjalnym gościem pokazu był też burmistrz Choroszczy Robert Wardziński.

Organizatorki podkreślają, że mają nadzieję na kontynuowanie tego typu pokazów, bo bardzo widoczne było zaangażowanie dzieci i rodziców oraz chęć wzięcia udziału w pokazie.