Wydarzenia

Kulturalne propozycje od M-GCKiS

Dwa duże wydarzenia szykuje na ten tydzień Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. We wtorek, 7 marca, odbędzie się spotkanie z Markiem Piekarczykiem oraz jego (darmowy!) koncert, a w środę, 8 marca, w Dzień Kobiet, nastąpi otwarcie wystawy „Anioły” Katarzyny Krauze-Romejko oraz Dionizego Purty.

Marek Piekarczyk przyjedzie do naszego miasta w ramach swojego programu profilaktycznego „Zwierzenia kontestatora”. To trwające około 60 minut spotkanie, podczas którego artysta w sposób zaskakujący, wzruszający i z humorem opowiada o 35 latach swojego bujnego życia. Piekarczyk podczas spotkania porusza także trudne tematy związane z uzależnieniem od alkoholu, narkotyków i tytoniu. Po spotkaniu odbędzie się koncert artysty. W repertuarze oprócz utworów Piekarczyka i zespołu TSA zawarte są piosenki wielkich polskich artystów, takich jak: Tadeusz Nalepa, Krzysztof Klenczon, Andrzej Zaucha, zespołów: Niebiesko-Czarni czy odnalezione piosenki Bogdana Łyszkiewicza z zespołu Chłopcy z Placu Broni.

W papierowym wydaniu naszej gazety pojawiła się błędna data tego wydarzenia, za co serdecznie przepraszamy. Spotkanie i koncert odbędą się we wtorek, 7 marca. Wstęp jest darmowy, ale limit miejsc to 150 osób (decyduje kolejność).

Z kolei 8 marca, w Dzień Kobiet, M-GCKiS zaprasza na wspólną wystawę Katarzyny Krauze-Romejko oraz Dionizego Purty pt. „Anioły”. Wernisaż obędzie się o godz. 17:30 w siedzibie Centrum. Na wystawie będzie można oglądać malarstwo Krauze-Romejko oraz rzeźby Purty. Wspólnym mianownikiem prac są tytułowe anioły.

Wstęp na wystawę jest także darmowy.

Więcej informacji o obu wydarzeniach można znaleźć na stronie kultura.choroszcz.pl.