KulturaMiasto i GminaWydarzenia

Baśniowym szlakiem po parku pałacowym

W niedzielę 16 lipca całe rodziny będą mogły odbyć w Choroszczy niezwykły spacer – Baśniowym Szlakiem. Jest to projekt który łączy: grę, pokaz i rodzinny spacer, splatając ze sobą taniec, muzykę i zabawę. To także okazja do odwiedzenia Parku Pałacowego w Choroszczy – nazywanego jednym z najbardziej urokliwych miejsc w naszym województwie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga rezerwacji miejsc.

KIEDY: niedziela 16 lipca, godz. 16.00

MIEJSCE: Start przy Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy, ul. Pałacowa

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga rezerwacji miejsc.


Na „Baśniowym Szlaku” w Choroszczy spotkać będzie można różne epizody z baśni, a jego zaułki staną się sceną, na której bajkowe postacie zatańczą przy muzyce na żywo.

Uczestnicy, o wyznaczonej godzinie, ruszą „Baśniowym Szlakiem” na poszukiwanie bajkowych przyczółków, a towarzyszyć im będą specjalne mapy. Zadaniem uczestników jest dopasowanie tanecznych etiud do otrzymanych opisów. Mapki zawierają zadania przeznaczone dla dzieci i dorosłych, a cała zabawa ma charakter nie tylko rekreacyjny, ale także edukacyjny – pozwoli lepiej poznać i zrozumieć sztukę tańca w jej różnych odsłonach. Bajkowe postacie i uczestnicy zabawy spotkają się podczas finałowego tańca przed pałacem.

Wykonawcami tanecznych etiud będą uczennice Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Białymstoku.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze” w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Sztuki Tańca oraz Niepubliczną Szkołą Sztuki Tańca w Białymstoku.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego oraz Gminy Choroszcz