Kultura

Książkowe polecajki idealne na wakacje!

Paulina Krysiewicz i Ewa Stepaniuk z biblioteki w Choroszczy przygotowały kilka propozycji czytelniczych na lipiec. To książki idealne do tego, żeby sięgnąć po nie w trakcie wypoczynku!

Dorosłym nasze bibliotekarki polecają „Klub czytelniczy dla samotnych serc” – książkę, której autorką jest Sara Nisha Adams. Ta podnosząca na duchu powieść o miłości do książek będzie również omawiana podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w bibliotece M-GCKiS (odbędzie się ono w jeszcze nieustalonym terminie, ale podczas wakacji).

Dobrą pozycją na lato – nie tylko dla kobiet, choć właśnie o kobietach – może być też książka podróżniczki Martyny Wojciechowskiej zatytułowana „Co chcesz powiedzieć światu”. Opisane w niej zostały portrety dziesięciu niezwykłych kobiet, które autorka spotkała na różnych krańcach świata – w tym w Polsce. Ten tytuł będzie również omawiany podczas spotkania DKK.

Paulina Krysiewicz i Ewa Stepaniuk zachęcają też do zapoznania się z „Przedzą. W poszukiwaniu wewnętrznej wolności”. To nowa, inspirująca propozycja Natalii de Barbaro, autorki bestsellerowej „Czułej przewodniczki”.

Czytelnikom gustującym w literaturze faktu może przypaść do gustu  rozmowa Beaty Nowickiej z Michałem Koterskim. „Michał Koterski. To już moje ostatnie życie” jest o uzależnieniach, sławie, ale także miłości i wychodzeniu z nałogów.

Dla dzieci idealną książką na lato jest  „Ocean to pikuś”, która zabierze młodych (ale nie tylko!) czytelników w zuchwały rejs przez Atlantyk. To opowieść o Aleksandrze Dobie (polskim podróżniku, kajakarzu) napisana przez Łukasza Wierzbickiego.

Doskonała seria książek dla całej rodziny na wakacje to książki o Detektywie Pierre w labiryncie. W trzech tomach Maruyama Chihiro i Kamigaki Hiro skryte są zagadki, których rozwiązanie można znaleźć, pokonując wiele zdradliwych labiryntów, wspinając się po kolejnych piętrach Pałacu Chaosu lub krążąc po uliczkach Miasta Kanałów.

Dzieciom, którym przypadnie do gustu rozwiązywanie łamigłówek, nasze bibliotekarki polecają też książkę „Zagadki detektywistyczne. Ciało człowieka”, dzięki której można poznać ludzkie ciało, jego układy oraz narządy.

Miłej lektury!