KomunikatyMiasto i GminaSport

Sportowa inwestycja w Złotorii

W nowym roku szkolnym 2023/2024 boisko przy SP w Złotorii zmieni się diametralnie. Do końca roku kalendarzowego w Złotorii przy miejscowej Szkole Podstawowej, powstanie kompleks sportowy z prawdziwego zdarzenia.

Jest to kolejna inwestycja sportowa w Gminie Choroszcz, realizowana jako zadanie pn.: „Budowa boiska wielofunkcyjnego, bieżni lekkoatletycznej i placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Złotorii”. W jej ramach, obok obecnego trawiastego boiska do piłki nożnej, powstanie kolejne – boisko wielofunkcyjne: do siatkówki, czy koszykówki. Boiska otaczać będzie 4-torowa bieżnia, wyposażona też w miejsce do skoków w dal. Inwestycja obejmuje też stworzenie placu zabaw z bezpiecznymi zabawkami i urządzeniami dla dzieci.

Całość prac wyniesie blisko 1,4 mln zł, przy czym Gminie Choroszcz udało się pozyskać dofinansowanie na ten cel – w wysokości 409 500 zł – pochodzi ze środków funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2022. Milion złotych różnicy kosztów, samorząd pokryje z własnego budżetu.

Jak zapowiada włodarz gminy – Robert Wardziński: Z nowego kompleksu sportowego uczniowie i mieszkańcy Złotorii będą mogli korzystać już do końca roku kalendarzowego.

 

plac za Szkołą Podstawową w Złotorii przed podjęciem inwestycji

 

Tekst: na podst.mat.org. UM/Foto:UM