EdukacjaKulturaMiasto i Gmina

Seans filmowy w M-GCKiS – film Opiekun

Miejsko-Gminne Centyrum Kultury i Sportu w Choroszczy oraz Fundacją w Dobrym Tonie zapraszają na seans filmowy w ramach cyklu “Kulturą po Podlasiu”, który odbędzie się 24 sierpnia br., o godz. 19:00 w auli Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Wyświetlony zostanie film “Opiekun”.

Opis filmu “Opiekun”:
Borykający się z kryzysem małżeńskim dziennikarz dostaje polecenie, by zająć się współczesnymi historiami ludzi, w których życie w cudowny sposób wkroczył św. Józef.
Znakomicie zapowiadająca się skrzypaczka filharmonii i jej mąż, ambitny dziennikarz lokalnego radia, przechodzą kryzys małżeński. Przez narastające problemy i ciągły brak pieniędzy Dominika (Karolina Chapko) zaczyna się interesować bogatym biznesmenem (Radosław Pazura), a Robert (Rafał Zawierucha) nie radzi sobie z rozpadem rodziny.
Gdy dostaje od szefa zadanie opowiedzenia niecodziennych historii pielgrzymów przybywających do pobliskiego sanktuarium św. Józefa, twierdzących, że przydarzył im się cud, odkrywa, że także jego historia ma wiele wspólnego z milczącym opiekunem Świętej Rodziny. Czy w kulminacyjnym momencie, gdy będzie musiał podjąć decyzję, która zaważy na losach jego rodziny, zachowa się jak… św. Józef?
“Opiekun” to film z elementami dokumentu, w którym oparta na faktach historia rodzinna Roberta i Dominiki staje się pretekstem do głębszej opowieści o ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa i roli, jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi.
REŻYSERIA: Dariusz Regucki
SCENARIUSZ: Dariusz Regucki, Aleksandra Polewska, Bartosz Geisler
OBSADA FILMU: Karolina Chapko, Rafał Zawierucha, Radosław Pazura

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja w Dobrym Tonie, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.
Partner Strategiczny: Województwo Podlaskie

Wydarzenie “Kulturą po Podlasiu” organizowane przez Fundację w Dobrym Tonie zostało wsparte przez Województwo Podlaskie
 
 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!