EdukacjaMiasto i Gmina

Święto Edukacji Narodowej w gminnych placówkach oświaty

Święto Edukacji Narodowej w szkołach podstawowych oraz przedszkolach Gminy Choroszczy od zawsze stanowi niezwykłe wydarzenie, kiedy społeczność szkolna skupia się na docenieniu trudu i oddania nauczycieli w kształtowaniu młodych umysłów. Tegoroczne obchody odbywały się w gminnych placówkach oświatowych tj. Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy, Szkole Podstawowej w Złotorii oraz w przedszkolach: w Choroszczy i Barszczewie w dniach 12-13 października br. Społeczność lokalna zgromadziła się, aby wyrazić wdzięczność nauczycielom za ich wysiłek i poświęcenie, a także, aby spotkać się z uczniami i przedszkolakami.

W Szkole Podstawowej w Choroszczy, uczniowie przygotowali specjalny, dwudniowy program artystyczny: zarówno w „małej” jak i „dużej” szkole. W tej miłej atmosferze, przy śpiewie młodzieży i bardzo kreatywnym scenariuszu przedstawienia, nauczyciele otrzymywali słowa uznania, zarówno od władz samorządowych, jak i od swoich uczniów i ich rodziców, a także od przedstawicieli zaprzyjaźnionych instytucji i stowarzyszeń.

W Szkole Podstawowej w Złotorii, uczniowie również – pod opieką swoich nauczycieli – wystawili przepiękne i wartościowe przestawienie. Zespół pedagogiczny Szkoły Podstawowej w Złotorii także otrzymał podziękowania i wyrazy uznania za ich wsparcie i cierpliwość w trudnych zadaniach edukacyjnych.

Przedszkola w Choroszczy i Barszczewie nie pozostały w tyle. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem stworzyły kolorowe laurki oraz małe upominki dla swoich ukochanych nauczycieli i przyjaciół placówek. Nauczyciele przedszkolni także otrzymali podziękowania za ich cierpliwość i troskliwą opiekę nad najmłodszymi mieszkańcami gminy.

Dzień Nauczyciela w szkołach podstawowych gminy Choroszczy to nie tylko okazja do podziękowania za trud włożony w edukację młodych pokoleń, ale także moment, kiedy cała społeczność może zjednoczyć się i celebrować ważną rolę edukacji w rozwoju społeczności lokalnej.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji w wykonaniu: M-GCKiS w Choroszczy, Eweliny Zgiet oraz Andrzeja Winnickiego.

 


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty składamy serdeczne życzenia.

To właśnie wasza codzienna praca, troska o ucznia i jego wykształcenie, przyczyniają się do budowania lepszej przyszłości.