KulturaMiasto i Gmina

Tajemnica Eucharystii – niedzielny spektakl w M-GCKiS

Białostocka Szkoła Nowej Ewangelizacji w Białymstoku wraz z Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy serdecznie zapraszają na niedzielny spektakl pod tytułem „Tajemnica Eucharystii”. Odbędzie się on 22 października, o g. 16:00 w auli Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Przedstawienie inspirowane jest objawieniami Cataliny Rivas.

Poprzez mistyczne doświadczenia spisane przez Catalinę Rivas, boliwijską stygmatyczkę, Pan Jezus i Matka Boża pragną nauczyć ludzi owocnie uczestniczyć w największym wydarzeniu naszego zbawienia, które uobecnia się w czasie każdej Mszy św.

Scenariuszem przedstawienia są słowa Matki Bożej i Pana Jezusa, przekazane Catalinie Rivas. Spektakl przypomina i ukazuje, co naprawdę dokonuje się w czasie sprawowania Najświętszej Ofiary. Oczami tej świątobliwej kobiety oglądamy mistyczną rzeczywistość Eucharystii – udział w niej Matki Bożej, aniołów, dusz zbawionych i cierpiących w czyśćcu. Za pomocą poruszających środków artystycznych widzowie mogą zobaczyć najważniejsze wydarzenie w historii świata – odkupieńczą śmierć Chrystusa na Golgocie – w przejmujący sposób przekazane Catalinie przez Jezusa i Matkę Bożą w mistycznym widzeniu.

Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny!