Miasto i GminaZdrowie

Spotkanie z dietetykiem dla seniorów z Gminy Choroszcz

W Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, 31 października br. o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie z ekspertem z zakresu zdrowia w ramach projektu ”Start po zdrowie”.

Projekt „Start po zdrowie” skierowany jest do zróżnicowanej pod względem wieku, sprawności oraz potrzeb grupy seniorów zamieszkujących gminę Choroszcz. Zyskanie wolnego czasu na emeryturze staje się pierwszym krokiem do zwiększenia aktywności fizycznej, często jedna osoby starsze maja problem z określeniem rodzaju zajęć, których mogą się podjąć, a które to będą dostosowane do ich możliwości zdrowotnych.

Celem spotkań będzie wzmocnienie motywacji do podjęcia działań pomagających utrzymać dobrą formę, wzmocnić chęć socjalizacji z innymi czy też uzyskać świadomość w jaki sposób można dążyć do złagodzenia objawów choroby. Dodatkowo będzie można nabyć wiedzę na temat schorzeń czy wpływie zażywanych lekarstw na stan zdrowia osób starszych.

Spotkanie poprowadzi doktor nauk o zdrowiu p. Kamila Szałwińska  – dietetyk kliniczny. Pani Kamila jest autorką i współautorką artykułów naukowych z zakresu dietetyki oraz uczestniczką konferencji naukowych z tego zakresu. Prowadzi gabinet pod nazwą Smaczna Terapia specjalizującym się w dostosowaniu odpowiedniej diety.