Wydarzenia

Biblioteka czeka!

Po długim remoncie pomieszczeń w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy będąca w jego strukturach biblioteka wznowiła wypożyczenia. Nowoczesne pomieszczenia, mnóstwo nowości czytelniczych i stała oferta warsztatowa, przestrzeń zaaranżowana z myślą o małych i dużych – wszystko to czeka na czytelników z gminy Choroszcz.

Bardzo się cieszymy z zaistniałych zmian i inwestycji, które dzięki środkom pozyskanym przez naszą gminę była możliwa, bo za jej sprawą poprawią się nie tylko warunki naszej pracy, ale przede wszystkim otworzą nowe możliwości na realizację naszych działań animacyjnych, a pomysłów mamy wiele. Będziemy je realizować w przytulnych przestrzeniach, któe zaaranżowaliśmy razem z moimi pracownikami – mówi Izabela Dąbrowska, dyrektor M-GCKiS w Choroszczy.

Nowe pomieszczenia zostały zaprezentowane w miniony weekend 9–10 grudnia podczas Dni Otwartych Biblioteki, zorganizowanych w ramach poMIKOŁAJEK w Centrum Kultury. Towarzyszyły mu liczne atrakcje przygotowane przez zespół M-GCKiS. Na odwiedzających czekały warsztaty świąteczne, wystawa ilustracji „Świat dziecięcych emocji na ilustracjach Rocio Bonilii”, ciekawe spotkania autorskie m.in. z Anną Kamieńską – dobrze znaną w Polsce i naszym regionie autorką popularnych biografii o Simonie Kossak czy Marku Kotańskim. Z myślą o najmłodszych zaproszenie na warsztaty połączone ze spotkaniem autorskim przyjęły Zofia Stanecka i Marianna Oklejak, które odsłoniły kulisy powstawania fascynujących historii z serii książek o Basi. Na gości czekał też specjalny tort z obiecującym napisem, a co najważniejsze: mnóstwo atrakcyjnych wydawnictw, zarówno w dziale dla dorosłych jak i dla dzieci.

Moment otwarcia biblioteki po remoncie to niesamowicie ważne wydarzenie dla czytelników, którzy złaknieni kontaktu z literaturą tak często pytali o jej otwarcie – mówi Paulina Krysiewicz, bibliotekarka pracująca w M-GCKiS. – Cieszę się, że mogliśmy wspólnie – i tak tłumnie – celebrować tę chwilę. BIBLIOTEKA CZEKA! Tak mówiło hasło na torcie, a ja dodam, że się doczekała i już od poniedziałku 11 grudnia czytelnicy w pełni mogą korzystać z ubogaconego o nowości książkowe księgozbioru. Ja również czekałam na tę chwilę i bezpośredni kontakt z czytelnikami naszej biblioteki!

To jednak nie koniec literackich i czytelniczych wydarzeń, bowiem w planach M-GCKiS już 13 grudnia otwarte spotkanie z Michałem Koterskim i promocja książki „To już moje ostatnie życie”. W pomieszczeniach biblioteki wznowione zostaną spotkania redakcyjne „Gazety Dzieci” oraz Dyskusyjnego Klubu Książki.

To też nie koniec inwestycji i remontów, które gmina Choroszcz podejmie w najbliższym czasie w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu. Jak zapowiedział obecny na sobotnim otwarciu burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, kolejne prace remontowe rozpoczną się już po nowym roku, a gmina nadal podejmować będzie starania o modernizację zabytkowego budynku. 

Wszystkich czytelników oraz wszystkich zainteresowanych zwiedzeniem nowych przestrzeni M-GCKiS informujemy, że czytelnicy mają możliwość korzystania z wypożyczalni w następujących godzinach: wtorki i czwartki: 10:00 – 18:00, środy i piątki: 9:00 – 16:00 (w poniedziałki biblioteka jest nieczynna).

Szczegółowe informacje o wydarzeniach na stronie www.kultura.choroszcz.pl.