Miasto i GminaWydarzenia

Kolejna podroż Klubu Turysty Kulturalnego

Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w ramach Klubu Turysty Kulturalnego, zaprasza na wyprawę pełną obcowania z dziełami największych włoskich malarzy, takich jak Michał Anioł, Perugino czy Botticelli. Do tej pory każdy kto chciał zapoznać się z Kaplicą Sykstyńską musiał wybrać się do Włoch. Teraz dzieła wykonane przez mistrza będzie można podziwiać podczas wyjazdu do Warszawy.

Jedno z najbardziej znanych na świecie dzieł muzealnych autorstwa Michała Anioła, mieszczące się w Muzeum Watykańskim zostało opracowane w ramach multimedialnej wystawy edukacyjno-immersyjnej „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo”. Po raz pierwszy w historii Muzea Watykańskie, pod których auspicjami jest wystawa, wydały zgodę na tak szeroko zakrojone wykorzystanie zdjęć pochodzących ze zleconej przez nie najbardziej zaawansowanej technologicznie kampanii fotograficznej. Należy nadmienić, iż jest to pierwszy tego typu w Europie format edukacyjno-immersyjny, który da ludziom możliwość nie tylko zapoznania się największymi arcydziełami najznamienitszych malarzy w historii świata, ich procesem twórczym, historią powstania ich dzieł i najsłynniejszego „skarbu Rzymu”, ale także z najnowocześniejszymi a wręcz pionierskimi technologiami audiowizualnymi, zapierającymi dech w piersiach zarówno bardzo młodych, jak i dorosłych widzów.

Odpowiednio skonstruowany spektakl wsparty jest dźwiękiem. Muzyka i ogromne powiększenia fresków, zostały odpowiednio skomponowane i dobrane przez historyków sztuki pracujących dla Muzeów Watykańskich.

Wyjazd zaplanowany jest na 3 marca 2024 r. W programie, oprócz wstępu na wydarzenie, ujęto  zwiedzanie Starówki.

Koszt wyjazdu w kwocie 180zł/os obejmuje: transport wraz z ubezpieczeniem oraz opieką organizatora.

Szacunkowy koszt wyjazdu to przy założeniu, że zbierze się pełna grupa 42 osób.

Zapisy (od 12.02.2024 r. do 23.02.2024 r. PRZEDŁUŻONO ZAPISY DO 27 LUTEGO) pod numerem telefonu 85 719 14 31 lub osobiście w Centrum Kultury. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.