Wydarzenia

W Złotorii uczniowie recytowali poezję

26 marca odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego w Szkole Podstawowej  w Złotorii. Do rywalizacji stanęło trzynaście osób ze szkół podstawowych z gminy Choroszcz. Za organizację konkursu, podobnie jak w poprzednich jego edycjach, odpowiedzialne były Panie Iwona Roszkowska i Joanna Lawrenty. Tematem tekstów przedstawionych przez uczestniczki i uczestników była przyjaźń.

Jury w składzie: Anna Charabin (przewodnicząca komisji, reprezentująca Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy), Elwira Rudzińska (Szkoła Podstawowa w Choroszczy) oraz Justyna Papież (Szkoła Podstawowa w Złotorii), po wysłuchaniu wszystkich wystąpień przyznało następujące nagrody:

Kategoria klas I-III

  1. Nell Maria Walendziuk ( SP Złotoria)
  2. Aleksandra Tryskuć (SP Złotoria)
  3. Ignacy Lulewicz (SP Choroszcz)

Wyróżnienie: Jan Charytoniuk (SP Choroszcz)

Kategoria klas IV-VI

  1. Lena Jabłońska (SP Złotoria)
  2. Kornelia Toczyłowska (SP Złotoria)
  3. Zuzanna Marciszewska (SP Złotoria)

Wyróżnienie: Jakub Ostrowski (SP Złotoria)

Kategoria klas VII-VIII

  1. Nicola Zembko (SP Choroszcz)

 

Zwyciężczynie poszczególnych kategorii (1 i 2 miejsce) będą próbować swoich sił w IV Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Teatralnej PIKtoGRAmy organizowanym przez Podlaski Instytut Kultury oraz Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu. Przesłuchania odbędą się w Centrum Kultury i Rekreacji „Domu Ludowym” w Supraślu w drugiej połowie kwietnia. Trzymamy kciuki za reprezentantów naszej gminy!