Miasto i Gmina

W Izbiszczach otworzyliśmy nową drogę

Tylko wiosny Gmina Choroszcz potrzebowała na dokończenie, zaplanowanych jeszcze w w0223 roku, prac drogowych w Izbiszczach i wykonanie brakującego – asfaltowego odcinka drogi gminnej w miejscowości. Jeszcze przed latam 2024 roku został on ukończony, a w piątek 5 lipca oficjalnie oddany do użytku. Wspólnie z radnymi miejskimi oraz mieszkańcami.

Niemal 400-metrowy odcinek drogi powstawał jako zadanie pt.: „Modernizacja nawierzchni drogi gminnej wewnętrznej położnej na działce o nr. ew. 430 w obrębie Izbiszcze, gm. Choroszcz – na odcinku 380mb”. W ramach prac uporządkowano – udrożniono z niepotrzebnych zarośli pas drogowy, wyprofilowano go, wykonano podbudowę kruszywową. Następnie wykonano podwójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni, a dalej – z naturalnego kruszywa zbudowano pobocza.

Całość inwestycji, zaplanowana jeszcze w roku budżetowym 2023, trwała od marca do czerwca 2024 roku; całość kosztów pokryła gmina Choroszcz.

Cieszę się, że naszym mieszkańcom oraz odwiedzającym możemy oddawać do użytku takie odcinki dróg jak ten w Izbiszczach – mówi burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Był to ostatni – brakujący fragment lokalnego systemu dróg i z dużą satysfakcją sfinansowaliśmy jego budowę, a teraz – oficjalnie go przekazujemy – dodaje. Wraz z rozwojem naszego życia, zmieniają się funkcje miejsc, w których mieszkamy i niezależnie czy to miasto czy wieś, potrzebujemy mieć komfort w codziennym życiu. Taki komfort – w postaci nowej asfaltowej drogi z przyjemnością przekazujemy mieszkańcom malowniczych Izbiszcz – konkluduje włodarz Gminy Choroszcz.

Mieszkańcom Izbiszcz oraz gościom odwiedzającym miejscowość, życzymy bezpiecznego korzystania z nowej i pełnej już infrastruktury drogowej.

info: choroszcz.pl