Miasto i GminaSport

STRZELEC CHOROSZCZ po raz 4 Mistrzem Polski Retro Ligi

12 października w Sosnowcu zakończyły się rozgrywki ogólnopolskiej Retro Ligi . W ostatniej kolejce doszło do prawdziwej finałowej potyczki, gdyż zarówno Strzelec jak i jego rywal Lechija Lwow z Dzierżoniowa miały na koncie 11 punktów i nie poniosły w tym sezonie porażki. Rywale jednak mieli lepsza różnicę bramek co oznaczało, że rywalom wystarczył w tym meczu nawet remis. Obie drużyny tez jako jedyne w historii wygrywały Retro Ligę , Strzelec -3 razy Lechija -2 , dlatego tez ten mecz zapowiadany był jako ,,starcie wszechczasów” I rzeczywiście, dostarczył on wielkich emocji. Drużyna z Choroszczy objęła prowadzenie po golu Marcina Jaromińskiego ale jeszcze w pierwszej połowie rywale zdobyli dwa gole. Po przerwie wynik 1:2 utrzymywał się do 82 minuty ale wtedy gola dla Strzelca strzelił Łukasz Popławski czym poderwał zespół do boju. Po 3 minutach zwycięskiego gola zdobył dla Strzelca Jakub Garbowski. W ostatnich 5 minutach Choroszczanie nie pozwolili już rywalom strzelić gola i wygrali 3:2.
W całym sezonie Strzelec odniósł 6 zwycięstw i tylko raz zanotował remis ! Na drugim miejscu w tabeli uplasował się zespół Lechiji Lwów Dzierżoniów a na trzecim Czarni Lwów Wałbrzych.