Moc atrakcji na Dzień Dziecka
W niedzielę 31 maja na Błoniach Jana Pawła II od godziny 13.00 trwał Dzień Dziecka. Udział w nim wzięły liczne rodziny z dziećmi z Choroszczy i okolic. Nie zabrakło masy radości, zabaw i atrakcji dla wszystkich uczestników. Wydarzenie rozpoczęło się występami przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Choroszczy. Następnie aktorzy z teatru „Pod Orzełkiem” zaprezentowali pełen humoru i dobrej zabawy występ dla dzieci. Organizatorzy przygotowali całą masę animacji, zabaw i gier. Można było bawić się wielkimi klockami, kręglami, rzutkami, bańkami mydlanymi, malować i rysować na różnych przedmiotach. Jak zwykle dużym powodzeniem cieszyły się dmuchańce i zjeżdżalnie oraz gry zespołowe prowadzone przez animatorów. Dzieci mogły także skorzystać z mobilnej biblioteki w ramach akcji „Mała książka wielki człowiek” jak również własnoręcznie wykonać przypinkę lub magnes z okazji Dnia Dziecka. Animatorzy wykonywali brokatowe tatuaże, modelowali balony, a nawet przyprowadzili żywą maskotkę – królika Binga.
W ramach wydarzenia prowadzone były również działania edukacyjne dotyczące zdrowych nawyków, promocji odpowiedzialnych wyborów życiowych, zachęcanie do życia wolnego od używek. Przy stoisku bibliotecznym były dystrybuowane materiały profilaktyczne, były dostępne książki z Biblioteki w Choroszczy o tematyce prozdrowotnej oraz było można zasięgnąć porad pracownika Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Choroszczy. Szpital Psychiatryczny w Choroszczy także przygotował niespodzianki – można było zapoznać się z udzielaniem pierwszej pomocy, zobaczyć wyposażenie karetki pogotowia czy porozmawiać z fizjoterapeutą. Ciekawą atrakcją był przyjazd wozu bojowego OSP Choroszcz, a nasi strażacy przeprowadzili specjalny pokaz sprzętu; można też było usiąść za kierownicą wozu. Bardzo kolorowe stoisko pokazowe zorganizowała Grupa Misyjna z Parafii w Choroszczy, gdzie można było obejrzeć i przymierzyć stroje z różnych regionów świata. Jeszcze jedną, tradycyjną już atrakcją była Kolejka Bajkowa, która woziła dzieci po ulicach Choroszczy.
Dzień Dziecka w Choroszczy to impreza organizowana od lat przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu wraz z partnerami: Przedszkolem Samorządowym im. Jana Pawła II, oraz Szkołą Podstawową im. H. Sienkiewicza, Parafią Rzymskokatolicką p.w. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika, a także strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej, jak również w tym roku z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Szpitalem Psychiatrycznym oraz Grupą Misyjną z Choroszczy.





















































































