Nagrodziliśmy Piotra Wasiluka

Młody i niezwykle pracowity, a przy tym utytułowany sportowiec z Choroszczy – Piotr Wasiluk, specjalizujący się w badmintonie, został uhonorowany nagrodą oraz stypendium Burmistrza Choroszczy.

Podczas XIII Sesji Rady Miejskiej (12.02.2016) Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński wręczył choroskiemu sportowcowi – Piotrowi Wasilukowi statuetkę oraz przyznał nagrodę pieniężną za ponadprzeciętne wyniki sportowe oraz reprezentowanie Gminy Choroszcz w województwie podlaskim oraz na arenie ogólnopolskiej.

Piotrowi Wasilukowi, za zasługi w dziedzinie sportu zostało także przyznane stypendium na okres najbliższego półrocza.

Piotr Wasiluk jest wychowankiem LUKS Badminton Choroszcz. Na swoim koncie ma wiele wysokich i najwyższych lokat w finałach wielu indywidualnych oraz zespołowych zawodów, m.in. XII Mazovii Junior Cup 2012, kiedy to wygrał singla i mixta do lat 19, XIII Mazovii Junior Cup 2013, kiedy to w kategorii U-19 dwukrotnie stawał na najwyższym podium, Mistrzostw Polski Juniorów 2013, w których zajął 1. miejsce w singlu oraz 3. miejsce w mixcie, Drużynowych Mistrzostw Polski w 2013 roku, w których drużynowo zajął 3. miejsce. W 2014 roku, podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Pszczynie Piotra Wasiluk zdobył dwa medale: srebrny w grze pojedynczej oraz brązowy w grze mieszanej, zaś podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski Juniorów 2014 zdobył dwa brązowe medale w deblu oraz mixcie. W 2015 roku, Mistrzostwa Polski Młodzieżowców zakończyły się dla Piotra Wasiluka zdobyciem dwóch srebrnych medali: w singlu oraz w mixcie.

Nagrodzonemu sportowcowi z Gminy Choroszcz – Piotrowi Wasilukowi, gratulujemy osiągniętych dotychczas wyników oraz życzymy dalszych tak wspaniałych sukcesów.

P. Wasiluk_1