Na Olimpijskim Szlaku-podsumowanie teleturnieju

W auli MGCKiS w Choroszczy,  27 lutego blisko 40 osób z 6 województw rywalizowało w teleturnieju “120 lat na Olimpijskim Szlaku od Aten do Rio de Janeiro”. Uczestnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych, a stawką oprócz ciekawych nagród w półfinale był awans do ogólnopolskiego finału konkursu.

Turniej składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Po eliminacjach pisemnych, 6 najlepszych zawodników rywalizowało o zwycięstwo w finale ustnym. Oprócz indywidualnego finału, zorganizowano także, finał drużynowy dla 4 najlepszych województw. W przerwie między częścią pisemną, a ustną odbyło się  spotkanie z czterokrotną uczestniczką Igrzysk Olimpijskich, podlaską kulomiotką Krystyną Zabawską. Turniejowiczom kibicował również inny olimpijczyk, mieszkaniec gminy Choroszcz, bokser Aleksy Kuziemski.

Rywalizację w kategorii open wygrał reprezentant województwa podlaskiego Igor Muśko, w kategorii ponadgimnazjalnej Paweł Pogorzelski  z warmińsko-mazurskiego, a kategorii najmłodszych, czyli szkoły podstawowej i gimnazjum Aleksander Wieteska z województwa mazowieckiego. Wśród zespołów natomiast, triumfowała drużyna z województwa śląskiego.

Warto dodać, iż szóstka finalistów z choroskiego turnieju zakwalifikowała się na finał ogólnopolski, który niebawem odbędzie się w Warszawie. Miło jest nam dodać, iż w gronie finalistów znalazł się mieszkaniec naszego miasteczka – Jacek Dąbrowski – pomysłodawca zorganizowania turnieju w Choroszczy. Gratulujemy!

Organizatorem turnieju “120 lat na Olimpijskim Szlaku” jest stowarzyszenie superkibic.pl, zaś fundatorami nagród i upominków dla uczestników byli: Burmistrz Choroszczy, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy oraz Twoja Telewizja Regionalna – która przeprowadziła transmisję “na żywo”. Pyszny bigos dla uczestników przygotowały panie z Przedszkola Samorządowego z Choroszczy, dzięki uprzejmości sponsora turnieju, właściciela Sklepu Chorten Raj, pana Leszka Rajczuka oraz pana Krzysztofa Zagórskiego, właściciela firmy Vita-smak ze Śliwna.

Przy obsłudze turnieju bardzo ambitnie pomagały panie z Koła Emerytów i Rencistów nr 15 oraz harcerze. W imieniu organizatorów wszystkim serdecznie dziękujemy.

120 Lat Na Olimpijskim Szlaku „Od Aten do Rio de Janeiro”

kategoria Open:

1. miejsce: Igor Muśko (podlaskie),
2. miejsce: Zdzisław Kafel (śląskie),
3. miejsce: Marek Waszkiewicz (podlaskie),
4. miejsce: Zbigniew Surowiec (śląskie),
5. miejsce: Sebastian Skrok (śląskie),
6. miejsce: Jacek Dąbrowski (podlaskie)

kategoria drużynowa:

1. miejsce: śląskie,
2. miejsce: podlaskie,
3. miejsce: mazowieckie,
4. miejsce: warmińsko-mazurskie

kat. ponadgimnazjalna:

1. miejsce: Paweł Pogorzelski (warmińsko-mazurskie)

kat. gimnazjum + szkoła podstawowa:

1. miejsce: Aleksander Wieteska (mazowieckie)

aka/ zdjęcia: K.Tyszka