Wydarzenia

Kogel-mogel czyli miks występów emerytów z UTW

W niedzielny wieczór 28 lutego aula MGCKiS w Choroszczy wypełniła się publicznością a powodem był przyjazd zespołu „Podlaskie Korale” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białymstoku. Grupa przygotowała miks występów ze swojego dorobku z którymi występowała z powodzeniem w kraju i za granicą.

Niedzielny wieczór 28 lutego upłynął w Choroszczy pod znakiem występu zespołu „Podlaskie Korale” pod tytułem „Kogel mogel”. Tytuł był uzasadniony, bo występ zawierała aż 24 utwory z trzech spektakli: „Kapcie precz”, „Zalecanki” i „Nasze spektakle”. Choroszczańska publiczność licznie przybyła na wydarzenie mogła się przekonać, że zasłużenie laur białostockiej Seniorady spoczął na głowach utalentowanej grupy.

 Całość poprowadziła i wszystkie utwory ciepło zapowiedziała Helena Łukaszewicz. Grał m.in. maestro Robert Panek, człowiek-instytucja pięknie budujący muzyką Podlasie (warto zapoznać się z jego biografią tutaj). Rapowały – wraz z choreografią – Krystyna Rogalska , Alicja Adamowicz i Teresa Lautsch, recytowały klasyki poezji senioralnej Alicja Temler, Elżbieta Kackieło, Józefina Bukin i Bogusława Wierzbicka. Były piosenki śpiewane przez chórek pod batutą Zdzisław Kulikowskiego oraz solowe wykonania Grażyny Wilimajtys, Józefiny Bukin, Bogusławy Wierzbickiej, Haliny Wiszowatej i Marii Waśkiewicz. A nad całością czuwała Danuta Sajur.

Serce do muzyki, śpiewu, poezji i tańca całej grupy Podlaskich Korali jest ogromne. Od pierwszego utworu z powodzeniem wykonawczynie i wykonawcy zdobywali choroską publiczność. mogliśmy zobaczyć i usłyszeć emerycki RAP, „Sokoły”, „Orkiestry dęte”, „Kolorowe jarmarki”, wiele tradycyjnych pieśni ludowych oraz wierszy znanych poetów m.in Juliana Tuwima. Nie powinny więc dziwić gromkie brawa, jakie zebrał zespół i podwójny bis w pięknym wykonaniu.

Wydarzenie zorganizowało Miejsko-Gminne Centrum kultury i Sportu w Choroszczy wsparte logistycznie przez Koło Emerytów i Rencistów nr 15.

aka, wjc