Dzień Kobiet w Kole Emerytów i Rencistów

Czwartkowe popołudnie 3 marca upłynęło w Choroszczy pod znakiem Dnia Kobiet w Kole Emerytów i Rencistów nr 15. Wydarzenie zostało zorganizowane ze sporym wyprzedzeniem daty kalendarzowej święta, bo, jak uzasadniła Irena Sakowicz przewodnicząca Koła, “wiosna tego roku nadchodzi szybciej, więc i świętowanie tego pięknego dnia można zacząć wcześniej”. Miejscem wydarzenia była gościnna świetlica w choroszczańskiej strażnicy OSP.

Z pięknym programem artystycznym – ze śpiewami i tańcami – przybyły do choroszczańskich seniorów najmłodsi mieszkańcy gminy, zuchy z Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Choroszczy. Nie zabrakło serdecznych życzeń i ciepłych uśmiechów dla wszystkich oglądających pierwsze sceniczne kroki bardzo młodych ludzi troszczących się o swoje starsze przyjaciółki i przyjaciół z KEiR.

Bogaty zestaw piosenek i recytacji oraz przedstawienie z morałem przygotowała klasa 3b ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza z Zespołu Szkół w Choroszczy. Obok przypomnienia historii Kopciuszka brać uczniowska przygotowała laurki dla wszystkich pań z pięknymi życzeniami.

Gimnazjalistki z Zespołu Szkół w Choroszczy pod opieką Małgorzaty Miekiewicz stworzyły muzyczno-liryczny zestaw piosenek i wierszy, którymi obdarowały wszystkich zebranych na święcie w KEiR. Każda z trzech występujących grup otrzymała gorące brawa oraz słodki poczęstunek.

Rober Wardziński burmistrz Choroszczy wraz z życzeniami pomyślności i zdrowia wręczył licznie zgromadzonym seniorkom żółte tulipany na znak nadchodzącej wiosny. Najlepsze życzenia złożyli też inni przyjaciele animującego od dekad ruch seniorów Koła Emerytów i Rencistów nr 15 – Przemysław Waczyński dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, Elżbieta Wróblewska kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej, Natalia Szymska koordynator profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz Izabela Dąbrowska i sponsor – firma Kryszeń.

Panowie z KEiR także dołączyli do grona składającego życzenia i na ręce swych koleżanek składali miłe słowa wraz z kwiatami i słodkim upominkiem. Nie zabrakło okolicznościowych recytacji, dowcipów i wspomnień. Tak wśród wspaniałej, wiosennej atmosfery minęło spotkanie z okazji Dnia Kobiet w Kole Emerytów i Rencistów nr 15 w Choroszczy.

Wydarzenie zostało wsparte przez sponsorów: Podlaski Sad, Izabelę i Jacka Dąbrowskich, przedsiębiorstwo remontowo-budowlane Piotra Romanowskiego oraz firmę Kryszeń. Koło Emerytów i Rencistów nr 15 dziękuje za wsparcie, dzięki któremu przedsięwzięcie mogło nabrać więcej blasku.

WJC