EdukacjaSport

Przedszkolaki na Białostockiej Olimpiadzie Sportowej Przedszkoliadzie

24 marca 2016r. przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Choroszczy brały udział w sportowej Przedszkoliadzie w Białymstoku. Jest to cykliczna impreza w której uczestniczymy od dwóch lat. W tym roku na w Przedszkoliadzie brało udział 300 dzieci z różnych przedszkoli z województwa podlaskiego. Impreza ta jest podsumowaniem rocznych zajęć z piłką prowadzonych przez pana Tomasza Koniczka.

Podczas Przedszkoliady dzieci miały możliwość zmierzenia się z różnymi konkurencjami sportowymi. Grały w siatkówkę, piłkę ręczną, koszykówkę, piłkę nożną, hokeja oraz pokonywały tor przeszkód. Oprócz konkurencji sportowych przygotowano również stanowisko z zdrowa żywnością oraz kącik do malowania.

Jak co roku i tym razem imprezie towarzyszyły liczne atrakcje – pokaz Futbolu Amerykańskiego białostockiej grupy The Lowlanders, spotkanie z drużyna Rugby Białystok, futsalistami pierwszoligowego Heliosa, drużyną hokeja ADH czy przedstawicielami Jagielonii Białystok. Do zabawy zachęcały dzieci maskotki Kangura, Pszczoła Jagielonii oraz Króliczek chrupiący zdrowe marchewki.

Na koniec Przedszkoliady dzieci dostały puchar, dyplom oraz medale. Impreza, jak co roku była świetnie zorganizowana na bardzo wysokim poziomie. Promowanie zdrowego trybu życia od najmłodszych lat jest bardzo ważna, a imprezy takie jak ta świetnie zachęcają do uprawiania sportów.

Małgorzata Hubbel