Miasto i Gmina

Zaprojektujmy monitoring Choroszczy

Zgodnie z zapowiedziami, Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński w najbliższych miesiącach chce zainstalować w mieście Choroszcz monitoring miejski. Aby system ten zdał egzamin i faktycznie mógł wpływać na bezpieczeństwo mieszkańców, zaprasza wszystkich zainteresowanych do wspólnego procesu planowania tego systemu.

Od wielu już lat obserwowałem, że są takie miejsca w Choroszczy, które wymagają monitoringu, ponieważ nie wszyscy nasi mieszkańcy (a nierzadko pewnie także przyjezdni) potrafią dbać o wspólne dobro, jakim są ulice, place czy pomniki w naszym mieście – tłumaczy Burmistrz Wardziński. Zależy mi ponadto, aby nasi wszyscy mieszkańcy: dzieci, rodzice oraz osoby starsze czuły się po prostu bezpiecznie w swojej najbliższej okolicy, w której mieszkają. Dlatego potrzeba wprowadzenia systemu monitoringu miejskiego. Ale aby zadział on tak, jak należy, do wspólnego projektowania go zapraszam mieszkańców naszego miasta.

Dlatego wszyscy ci z Państwa, którzy chcieliby wypowiedzieć się w tej kwestii i wskazać szczególnie newralgiczne miejsca w Choroszczy, które powinny być objęte monitoringiem, proszeni są o zgłaszanie takich lokalizacji:
– drogą elektroniczną na: urzad@choroszcz.pl;
– telefonicznie: 85 713 22 30.

Na opinie mieszkańców na temat miejsc, gdzie wskazane byłoby zainstalowanie monitoringu miejskiego, czekamy do 29 kwietnia 2016 r. Zapraszamy!

UM