SportWydarzenia

LZS Choroszcz zwycięża w Turnieju Otwarcia Sezonu

Sezon piłkarski drużyn LZS został rozpoczęty. Jak co roku rozgrywki zainaugurował Turniej Otwarcia Sezonu. 26 edycja turnieju została rozegrana na czterech boiskach: w Konowałach, Kruszewie, Izbiszczach i Pańkach. Przed rozpoczęciem gier kapitanowie jedenastu drużyn spotkali się w świetlicy w Konowałach gdzie dokonano losowania i podziału na grupy, a następnie drużyny rozjechały się na poszczególne boiska. Dwie grupy (A i B) rozegrano systemem pucharowym i awans uzyskały 3 najlepsze drużyny, grupa C, która była 3-zespołowa rywalizowała „każdy z każdym”. I tak po fazie grupowej z turniejem pożegnały się 3 najsłabsze drużyny z każdej grupy, były to Rajkom Choroszcz, Piorun Pańki i Abakus. Pozostałe 8 drużyn, które awansowały do fazy pucharowej rywalizowały w ćwierćfinałach Po nich odpadły: Narew Żółki, Promil Barszczewo, KS Klepacze i Siekierki. W grze o medale zostały cztery drużyny: Lambada Choroszcz, LZS Choroszcz, Izbiszcze i Zaczerlany. LZS Choroszcz wygrał z Zaczerlanami 5-0, a Lambada Choroszcz okazała się minimalnie lepsza od Izbiszcz wygrywając 2-1. W dwóch ostatnich meczach, na boisku w Konowałach trzecie miejsce wywalczyły Izbiszcze, które pokonały 3-1 drużynę Zaczerlan.  W wielkim finale rozegranym w Pańkach stanęły na przeciwko siebie dwie drużyny z Choroszczy. O jedną bramkę lepszy okazał się LZS Choroszcz, który pokonał Lambadę 2-1. Po zakończeniu meczu finałowego doszło do posumowania osiągnięć indywidualnych i drużynowych. Medale, statuetki i wyróżnienia wręczyli Burmistrz Choroszcz Robert Wardziński i Przewodniczący Komisji Finansów, Infrastruktury i Rolnictwa Rady Miejskiej w Choroszczy Jacek Jasiński. Wszystkie wyróżnienia indywidualne trafiły do zwycięzców turnieju: Jacek Dąbrowski (najlepszy bramkarz), Marcin Jaromiński (najlepszy zawodnik) i Grzegorz Adamski (najlepszy strzelec – 7 goli). Łącznie w turnieju rozegrano 19 spotkań, które trwały 40 minut. Najlepsza czwórka miała za sobą natomiast aż po 5 meczów, dające liczbę 200 minut spędzonych na boiskach. Turniej Otwarcia Sezonu za nami, teraz 3 tygodniowa przerwa, którą drużyny z pewnością wykorzystają na rozgrywanie meczów sparingowych, a rozgrywki Ligi Gminnej rozpoczną się 8 maja!