Noc detektywów w Bibliotece

Po raz drugi w Bibliotece Publicznej w Choroszczy odbyła się Noc w Bibliotece. Gościem spotkania był Krzysztof Petek, autor książek sensacyjno-przygodowych dla młodzieży, dziennikarz śledczy, organizator wypraw i szkół przetrwania. Wydarzenie obfitowało w wiele atrakcji. Autor rozpoczął filmem z podróży po Peru, gdzie przygotowywał reportaż o rdzennych Indianach. Opowiadał o swoich przygodach w Ameryce Południowej.
Następnie o swojej pracy opowiadały Panie policjantki sierż. szt. Danuta Ładny oraz sierż. Kamila Urban-Odechowska z Posterunku Policji w Choroszczy, dzieci miały mnóstwo pytań dotyczących pracy w policji.
Pisarz poprowadził krótkie szkolenie z samoobrony, pokazywał chwyty uwalniające od atakującego napastnika, po czym nadszedł czas na kanapki i napoje. Po posiłku nastąpił podział uczestników na trzy grupy – z wyborem dowódcy oddziału – i rozpoczęła się gra terenowa, której celem było znalezienie ukrytej skrzyni ze skarbem.
Zadania były w zaklejonych kopertach umieszczone w pomieszczeniach Biblioteki, w budynku Centrum, jak również na terenie Choroszczy, koło Gimnazjum, placu przed budynkiem Centrum, w domu u zaprzyjaźnionego z Biblioteką czytelnika, w parku pałacowym Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy.
Przygotowane zagadki uczyły przede wszystkim logicznego myślenia, kreatywności i odwagi. Skarbem okazały się książki Autora i sztaby złota w postaci wafelków Prince Polo.
Po zakończonym poszukiwaniu grupy wróciły do Biblioteki, gdzie odbyły się dalsze opowieści Autora, rozmowom i dyskusjom nie było końca, cała akcja skończyła się o pierwszej w nocy.

Kierownik Biblioteki
Elżbieta Wróblewska