Miasto i Gmina

Razem sadziliśmy kwiaty

W sobotę 22 lipca pod Urzędem Miasta w Choroszczy miała miejsce akcja „Razem sadzimy kwiaty!” zorganizowana przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy w ramach Festiwalu Wzajemności, który jest współfinansowany ze Środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień na terenie gminy Choroszcz.

Wydarzenie to było przykładem ogrodnictwa społecznego, coraz bardziej popularnego nurtu urban gardening, który ma na celu gromadzić wokół siebie mieszkańców i mieszkanki miast oraz mniejszych miejscowości, tak by wprowadzać pozytywne zmiany w przestrzeniach miejskich, by budować więzi społeczne i sąsiedzkie oraz by po prostu upiększać zaniedbane części najbliższej okolicy.

W naszej akcji wzięły udział osoby z Choroszczy, a kilka sadzonek posadził Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Na skwerze przed Urzędem Miasta pojawiły się hortensje, berberysy, pięciorniki oraz rozchodniki.

Cieszymy się, że dzięki temu wydarzeniu udało się choć trochę poprawić estetykę naszego miasta, a kwiaty będą z pewnością bujnie rosły i kwitły barwnie!