Kominowego Bajora czar

W sobotę 2 września choroszczanie tłumnie zgromadzili się nad Kominowym Bajorem. Ten akwen, do niedawna słynący z chaszczy, tataraków i błota na brzegach dzięki głosom na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego miasta Choroszczy, zyskał nowe oblicze. Wrześniowa sobota była okazją do otwarcia boisk do siatkówki plażowej, strefy ogniska oraz siłowni pod chmurką.

Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński serdecznie powitał wszystkich przybyłych, życzył wielu przyjemnych chwil w czasie rekreacji na świeżym powietrzu i poczęstował najmłodszych lodami. Te, wraz z kiełbaskami czekały przez całą popołudniową imprezę na wszystkich, którzy odwiedzili choroszczańską riwierę o nazwie upamiętniającej fabryczne tradycje miasteczka.

Nie byłoby plaży bez letnich niespodzianek, jakich tuziny przygotowała piracka ekipa. Dział Sportu M-GCKiS zachęcał natomiast do udziału w turnieju siatkówki plażowej. Choć pogoda próbowała spłatać figla i deszczem rozpędzić zgromadzonych mieszkańców gminy, wesoły nastrój przezwyciężył pochmurne niebo i do wieczora plażowanie, granie i zabawy trwały w najlepsze. Obok konkursów z nagrodami na plaży choroskiej nie brakowało pięknych leżaków dla wszystkich preferujących statyczny odpoczynek.

W rodzinnym turnieju siatkówki plażowej wzięło udział 5 drużyn, w których jedna osoba musiała mieć max. 16 lat. Rodziny rywalizowały systemem “każdy z każdym” na dwóch boiskach do siatkówki (w tym jednym świeżo zamontowanym). Bezkonkurencyjna okazała się rodzina Roszkowskich (Agata, Filip i Wiesław), która wygrała wszystkie mecze. 2 miejsce zdobyła rodzina Piotrowskich (Mariusz, Rafał, Ola), a najniższy stopień podium przypadł rodzinie Marciszewskich/Sikorskich (Mariusz, Wojciech, Filip). Oprócz tego wystąpiły jeszcze rodziny Kondraciuk i Siemieniuk. Po zakończeniu siatkarskich zmagań wszystkie drużyny otrzymały piłki ufundowane przez Burmistrza Choroszczy, a także sportowe gadżety od Agroturystyki Jeroniczówka. Dla 3 najlepszych Burmistrz przygotował ponadto piękne pamiątkowe statuetki!

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Urząd Miejski w Choroszczy i Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu, a drwa na ognisko dostarczył Zakład Energetyki Cieplnej, Wodociągów i Kanalizacji – wspierający liczne imprezy plenerowe na terenie gminy.

WJC, fot. KG/M-GCKiS