Spotkanie Opłatkowe Przyjaciół Kultury i Sportu

Wieczór 15 grudnia w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy był magicznym czasem spędzonym w rodzinnej atmosferze. Odbiorcy kultury i sportu w gminie Choroszcz spotkali się, by wspólnie z pracownikami M-GCKiS podsumować mijający rok oraz przełamać się opłatkiem. Doświadczyliśmy wzruszeń i radości, które stały się inspiracją do planów na przyszły rok.

Doroczne spotkanie opłatkowe w Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy było czasem wspomnień połączonym z prezentacją naszych działań. Ze sceny prowadzący spotkanie opowiedzieli o działalności Centrum w 2017 roku. Mnogość działań i inicjatyw, a także obfitość mijającego roku sprawiła, że nie było ono krótkie. Na przerwy muzyczne pomiędzy poszczególnymi miesiącami zapraszali artyści działający przy choroszczańskiej instytucji. Usłyszeliśmy pianistki z klasy pianina, gitarzystów, rockowe aranżacje kolęd w wykonaniu zespołu Nervovoohoży, a występ zespołu ludowego Klepaczanki urozmaicił spotkanie pastorałkami, zarówno dawnymi, jak i nowoczesną. W iście świąteczny klimat wprowadził nas zespół Rytmy Czasu. Najmłodsze wokalistki wykonały tradycyjne kolędy w nieszablonowych aranżacjach. Występ zwieńczył utwór “Daj szansę kolędzie”, którego premierowe wykonanie mogli usłyszeć zgromadzeni goście. Burmistrz Choroszczy uhonorował prowadzącego zespół Jerzego Tomzika wręczając mu grawer upamiętniający sześćdziesiątą rocznicę pracy artystycznej, która przypada w 2017 roku. Mistrzowi serdecznie gratulujemy wytrwałości i zapału, a także dziękujemy za trud włożony w edukację muzyczną tak wielu mieszkańców Choroszczy. Spotkanie było też okazją do podziękowań. Za wsparcie wolontariuszom M-GCKiS oraz stażystom z ramienia NCK dziękował dyrektor Przemysław Waczyński. W tym roku z grona wolontariuszy wyróżnieni zostali Urszula Grabowska, Karolina Kamieńska, Urszula Żmujdzin i Hubert Steckiewicz. Podziękowania za wiosenny staż z ramienia Narodowego Centrum Kultury odebrał Łukasz Kozłowski.

Po części oficjalnej życzenia złożyli dyrektor M-GCKiS Przemysław Waczyński, Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Zgromadzeni wysłuchali fragmentu ewangelii odczytanego przez ks. Sebastiana Suma, który skierował do gości słowa pełne przedświątecznej otuchy. Po tym nastał czas dzielenia się opłatkiem. W atmosferze serdeczności i radości zgromadzeni wymieniali się ciepłymi słowami. Wytworzyła się przestrzeń spotkania ludzi różnych środowisk, których łączy Choroszcz – nasza rezydencja, co podkreślił ksiądz Sum.

Po przełamaniu się opłatkiem nadszedł czas na wigilię. Mogliśmy skosztować tradycyjnych dań: pierogów, ryb, kutii. Jak w latach ubiegłych gościom zaprezentowano wystawę “Rok 2017 w kulturze i sporcie Choroszczy”. Rozmowy przy wigilijnym stole posłużyły do snucia planów i zawierania partnerstw ku rozwojowi kultury i sportu w przyszłych latach.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie i mamy nadzieję na dalszą, pomyślną i szeroką współpracę.

Spotkanie opłatkowe i wystawa “Rok 2017 w kulturze i sporcie Choroszczy” zostały dofinansowane z budżetu gminy Choroszcz.

MGCKiS

Choroszcz herb + logo CMYK