Przystanek z książką na Dni Choroszczy

Już po raz czwarty Miejska Biblioteka Publiczna w Choroszczy gościła u siebie „Przystanek z książką w bibliotece” – spotkanie młodych miłośników książek i bibliotek, które tym razem wpisało się w obchody 37. Dni Choroszczy.

„Przystanek z książką w bibliotece” zainaugurował tegoroczne obchody dni miasta we czwartek 7 czerwca. Spotkanie odbyło się na auli Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Przybyli na nie uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy.

Głównym gościem spotkania była Wioletta Piasecka – autorka książek dla dzieci, która w barwny i ciekawy sposób opowiadała o ważnych postaciach i wydarzeniach z historii Polski, nawiązując do 100. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Pani Piasecka nie tylko opowiadała o swoich książkach, ale też wcieliła się w rolę wróżki – czarowała, przepowiadała przyszłość, a nawet przeprowadziła konkurs piłkarski! Dzieci były zachwycone i bardzo aktywnie brały udział w grach i zabawach.

W drugiej części spotkania Małgorzata Rokicka-Szymańska z Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprezentowała dzieciom Pana Balonika, który zabrał uczniów do magicznego świata biblioteki.

„Spotkanie z książką w bibliotece” to cykliczne wydarzenie skupiające miłośników książek i bibliotek, organizowane przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, Miejską Bibliotekę Publiczną w Choroszczy oraz Wydawnictwo NIKO.