Dzień pluszowego misia w Barszczewie

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

26 listopada dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Opowiadały o maskotkach, a następnie zaprosiły swoich mięciutkich przyjaciół do wspólnej zabawy.

Nasze spotkanie zaczęliśmy od gimnastyki z misiem, następnie były zabawy z chustą animacyjną, zabawy przy piosenkach oraz recytacja wierszy. Dzieci wspaniale poradziły sobie podczas zabaw i zadań. Przyszła więc pora na weryfikację wiedzy na temat misiów. Zaczęliśmy od teleturnieju: „Jaka to melodia?” oraz degustacji przysmaków : „Słodkie, małe co nie co”- czyli miodku. Sprawdzone zostały także umiejętności manualne w konkursie plastycznym „W krainie pluszowego niedźwiadka” Każda grupa zrobiła swojego Misia, a prace były tak piękne, że wszyscy uczestnicy zajęli I miejsce. W nagrodę otrzymali MEDALE!

Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas. Dzień ten był pełen wrażeń. Na pewno powtórzymy go w przyszłym roku.

Anna Białobłocka