Spotkanie z poetką w przedszkolu w Barszczewie

Nie sposób wyobrazić sobie pracę przedszkola bez literatury dla dzieci, bez poezji. Poezja przemawia do czytelnika prostotą, liryzmem, subtelnym humorem i pięknem formy. Szczególnie wrażliwe są na nią dzieci, gdyż wiersze odwołują się do ich zainteresowań, doznań i emocji. Wspomagają dziecięcą interpretację i percepcję świata; poruszają wyobraźnię i myślenie refleksyjne; inspirują do aktywności twórczej i są wspaniałym przykładem pięknej polszczyzny.

Walory wierszy zachęcają do podejmowania inicjatyw umożliwiających poszerzanie kontaktów z poezją. Dlatego też w Przedszkolu w Barszczewie we wtorek 20.11.2018 r. odbyło się spotkanie autorskie z poetką Zofią Olek-Redlarską, która zaznajomiła dzieci ze swoją twórczością. Czytała wiersze, a także odpowiadała na pytania przedszkolaków. Pisarka swoimi wierszykami przeniosła wszystkich w zaczarowany świat poezji. Wszystkie czytane utwory, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Dzieci i nauczycielki serdecznie dziękują pani Zofii za spotkanie z poezją. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Anna Białobłocka