VIII Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Kruszewie

11 stycznia 2019 roku mury Szkoły Podstawowej w Kruszewie rozbrzmiały najpiękniejszymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu utalentowanych uczniów. Wszystko to działo się za sprawą organizowanego już po raz ósmy Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych z Zabłudowa, Złotorii, Choroszczy i Kruszewa. Tradycyjnie patronat nad Konkursem objął Burmistrz Choroszczy, który zasponsorował nagrody i statuetki uczestnikom. W tym roku w jury zasiadali: ks. Wojciech Trzaska-prowadzący scholę „Winnica” – przyjaciel szkoły, Pani Dorota Pękacka- organistka w parafii Konowały, Pan Przemysław Waczyński – dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, Pani Kamila Kuprjanowicz- uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Białymstoku. 

Uczestnicy konkursu byli oceniani w dwóch kategoriach wiekowych: kl.0-II, kl. III-VIII. Uczniowie prezentowali wysoki poziom wokalny, dobór kolęd i pastorałek do możliwości uczestników sprawił, że jury miało bardzo trudne zadanie. 

Jury wyłoniło następujących laureatów konkursu: 

Kl. 0-II:

I miejsce: Robert Domin kl. I (SP Zabłudów)
II miejsce: Fabian Wierzbicki kl. II (SP Choroszcz)
III miejsce: Klaudia Sokół kl. II (SP Choroszcz)
Wyróżnienie: Filip Dziejma kl. II (SP Kruszewo)

Kl. III-VIII
I miejsce: Zuzanna Muczyńska kl. VIII (SP Choroszcz)
I miejsce: Paulina Szarejko kl. IV (SP Zabłudów)
II miejsce: Weronika Mielech kl. IV (SP Zabłudów)
II miejsce: Rozalia Gaweł kl. IV (SP Choroszcz)
III miejsce: Szymon Jakubowski kl. IV (SP Kruszewo)
III miejsce: Oliwia Zembko kl. V (SP Złotoria )

Wyróżnienia: Zuzanna Giermaniuk kl. VI (SP Zabłudów), Monika Kiertowicz kl. IV (SP Zabłudów)

Corocznym zwyczajem, drogą głosowania, została przyznana również Nagroda Publiczności, która przeważającą ilością głosów trafiła do Zuzanny Muczyńskiej. Uczennica klasy VIII zachwyciła wszystkich swoim wykonaniem utworu pt: „Kolęda Maryi”, przy akompaniamencie księdza Sebastiana Suma.

Dziękujemy wszystkim, z pomocą których nasz konkurs odbył się już po raz ósmy. Szczególne podziękowania należą się Panu Burmistrzowi Choroszczy Robertowi Wardzińskiemu za wsparcie finansowe podczas zakupu statuetek i nagród. Jury za poświęcenie swojego czasu i za fachową ocenę występów uczestników. Dziękujemy opiekunom i nauczycielom za przygotowanie uczniów do występów, rodzicom i nauczycielom z naszej szkoły za słodki poczęstunek.

Oprócz wielu wspaniałych wrażeń towarzyszących imprezie został zrealizowany najważniejszy cel, którym było wspólne kolędowanie.

Anna Grądzka