HistoriaMiasto i GminaWydarzenia

Gminne eliminacje konkursu recytatorskiego „O Złotą Różdżkę Dobrej Wróżki”

Tegoroczny konkurs recytatorski dla przedszkolaków ph. „O Złota Różdżkę Dobrej Wróżki” odbył się na pięknej auli M-GCKiS w Choroszczy i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Do konkursu zgłosiło się 36 dzieci uczęszczających do Przedszkoli w Choroszczy, Barszczewie, Kruszewie oraz jedna dziewczynka z klasy „0” ze Szkoły Podstawowej w Choroszczy. Dzieci występowały w dwóch kategoriach – Maluchy 3-4latki (13 osób) i Starszaki 5-6 latki (23 osoby). Dzieci oceniane były przez Jury w składzie: Pan Dyrektor M-GCKiS – Przemysław Waczyński, Pan Wojciech Jastrzębski oraz Pani Anna Kulikowska.

Konkurs odbywał się w bardzo sympatycznej atmosferze. Przejęte dzieci z zapałem recytowały wiersze. Dzięki panu Wojtkowi Jastrzębskiemu, świetnie prowadzącemu konkurs, każdy wchodził na scenę z uśmiechem i często, po raz pierwszy w życiu, mógł się zaprezentować przed tak liczną publicznością.

Jury, po burzliwych obradach zadecydowało o przyznaniu następujących nagród:

Kategoria Maluchy:

I miejsce – Wiktoria Sokół
II miejsce – Joanna Kondraciuk
III miejsce – Orest Potocki

Kategoria Starszaki:

I miejsce – Piotr Krzywicki
II miejsce – Patrycja Markowska
III miejsce – Matylda Żurawska.

Jednocześnie, doceniając ogrom pracy włożony w naukę wierszy, postanowiona nagrodzić również pozostałe dzieci uczestniczące w konkursie. Każde dziecko otrzymało dyplom oraz upominki.

Nagrody przyznane w konkursie ufundował M-GCKiS w Choroszczy oraz Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II. Konkurs o „Złotą Różdżkę Dobrej Wróżki” jest przykładem wzorowej współpracy między dwiema instytucjami – M-GCKiS oraz Przedszkolem Samorządowym w Choroszczy, mającej na celu rozwijanie zainteresowań i talentów małych mieszkańców naszej gminy. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Małgorzata Hubbell
zdj. Anna Kulikowska