Gdzie mieszkają pacynki, o spektaklu „Wyspa pacynek”

Gdzie mieszkają pacynki? Jak się zachowują? Co robią? Jak je stworzyć? Na te pytania można było znaleźć odpowiedź podczas spektaklu Teatru pod Orzełkiem pt. „Wyspa pacynek”. Przedstawienie w M-GCKiS w Choroszczy odbyło się 5 października w ramach sobotnich teatralnych poranków dedykowanych dzieciom.

„Wyspa pacynek” to przedstawienie, w którym ogromną rolę pełni wyobraźnia, głównym bohaterem jej jest pan Profesor Szczebrzeszyńki oraz pacynka Malwina. Początkowo Malwina jest lalką, jednak w magiczny sposób ożywa i staje się postacią z krwi i kości. Para ta zabiera dzieci balonem na Wyspę, którą zamieszkują pacynki. W przedstawieniu pojawia się bajka o Czerwonym Kapturku, z tymże jest mocno zmodyfikowana. Wilk wcale nie zjada Czerwonego Kapturka, ma dość bycia złą postacią. Na koniec główni bohaterowie zapraszają dzieci na scenę i pokazują, jak w łatwy sposób stworzyć pacynkę.
Cała sztuka opiera się na fantazji, pokazuje siłę przyjaźni, integruje, inspiruje do przekształcania utartych schematów, bawi i uczy. Mamy nadzieję, że nasi najmłodsi odbiorcy wyszli usatysfakcjonowani i pełni pozytywnych wrażeń.

Z uwagi na święto 2 listopada oraz Bieg Niepodległości 9 listopada, kolejne przedstawienie odbędzie się 16 listopada! Już teraz serdecznie zapraszamy!