Miasto i GminaWydarzenia

Ruch na Skwerze Seniorów nieopodal Urzędu Miejskiego w Choroszczy

W pobliżu Urzędu Miejskiego w Choroszczy znajduje się Skwer Seniorów. Ten malowniczy zakątek zdobią kwiaty, byliny oraz drzewa, których barwy harmonijnie współgrają z barwami choroszczańskiej flagi – żółcie, fiolety, biel i czerwień. O opiekę nad Skwerem Seniorów nieustannie dbają sami mieszkańcy – podcinają, podlewają i pielęgnują rośliny. W tegorocznej jesieni na swoim skwerze posadzili narcyzy, tworząc Pola Nadziei.

Cebulki żonkili zostały przekazane przez Fundację Pomóż Im – Hospicjum dla Dzieci, z którą seniorzy ze Skweru Seniorów ściśle współpracują. Te żółte kwiaty staną się symbolem potrzeb chorych dzieci oraz staną się źródłem nadziei na poprawę ich życia.

Program Pola Nadziei angażuje w działania szkoły i wolontariuszy, budząc ludzką, w tym także dziecięcą, wrażliwość. Dzięki żonkilowi – międzynarodowemu symbolowi nadziei, każdy może łatwo dowiedzieć się o trudnościach, jakie mogą wystąpić w życiu, takich jak choroba, utrata, ale także o nadziei i radości, jakie drugi człowiek może przynieść w trudnych chwilach.