SportWydarzenia

Szymon Mróz zwycięża w Turnieju Strzeleckim z okazji Święta Niepodległości

W piątek 6 listopada strzelnica sportowa działająca w Zespole Szkół w Choroszczy była miejscem Turnieju Strzeleckiego o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość „Skała”, który został przeprowadzony w ramach choroszczańskich obchodów Święta Niepodległości i został zorganizowany przez Stowarzyszenie i Centrum Kultury i Sportu. Turniej skierowany był do dzieci i młodzieży z naszych szkół. Do boju przystąpiło 20 osób (10 zawodników i 10 zawodniczek). Każdy z uczestników oddał 6 strzałów podlegających ocenie – można więc było zdobyć maksymalnie 60 punktów. Najlepszy okazał się Szymon Mróz, który ustrzelił 56 punktów, o 1 „oczko” wyprzedzając Przemysława Nierodzika. O najniższym stopniu podium zadecydowała dogrywka, ponieważ Jakub Osiepski zdobył tyle samo punktów, co jeden z najmłodszych uczestników turnieju Kamil Dębowski. W dogrywce okazał się lepszy Jakub Osiepski i to on zdobył brązowy medal. Najlepsza wśród zawodniczek okazała się Agnieszka Garbowska. Puchar i medale wręczył prezes Stowarzyszenia Pamieć i Tożsamość „Skała” Grzegorz Krysiewicz, zapraszając równocześnie na VI Mikołajkowe Zawody Strzeleckie dla dzieci i młodzieży, które odbędą się na naszej strzelnicy 6 grudnia i zostaną zorganizowane wspólnie przez Stowarzyszenie Pamieć i Tożsamość Skała, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy i Klub Żołnierzy Rezerwistów „Podlasie”. Szczegóły wkrótce na naszej stronie.

Przypominamy, także o cotygodniowych spotkaniach na strzelnicy, gdzie można podszkolić swoje umiejętności pod czujnym okiem instruktora Piotra Waczyńskiego w każdy piątek w godz. od 16 do 19. W treningach może uczestniczyć każdy chętny, bez względu na wiek.