Miasto i GminaSport

Radni Miejscy z Choroszczy najlepszymi strzelcami wśród samorządowców województwa podlaskiego

W dniu 26 listopada 2016 r. samorządowcy z województwa podlaskiego wzięli udział w konferencji organizowanej przez Uczniowski Klub Sportowy „Kaliber” z Białegostoku, Radę Miasta Białegostoku, oraz Podlaską Radę Olimpijską PKOL zatytułowanej „Sport strzelecki a obronność ojczyzny”. Gościem honorowym konferencji była Mistrzyni Olimpijska Renata Mauer – Różańska. W konferencji tej uczestniczyła również delegacja z Choroszczy.
Po konferencji odbył się Turniej Strzelecki Samorządowców województwa podlaskiego. Nasza Drużyna w składzie Ireneusz Jabłoński, Piotr Waczyński oraz Piotr Siemieniuk zwyciężyła w turnieju, wyprzedając kilka drużyn z Naszego Województwa.
Indywidualnie na najwyższym stopniu podium staną Pan Ireneusz Jabłoński ze Złotorii zdobywając 89 punktów na 100 możliwych. Trzecie miejsce z wynikiem 87 punktów zdobył Pan Piotr Waczyński. Tuż za podium uplasował się Pan Piotr Siemieniuk z wynikiem 82 punktów.
Zwieńczeniem wydarzenia był Superfinał międzynarodowych zawodów strzeleckich Polish Open Kaliber 2016, z udziałem najlepszych zawodników z Europy.