Komunikaty

Czterdzieści lat minęło jak jeden dzień

W czerwcu 2016 roku minie 40 lat jak młodzież rocznika 1961 r. otrzymała świadectwa ukończenia szkoły podstawowej w Zbiorczej Szkole Gminnej w Choroszczy. Były to klasy VIIIA, VIII B, VIIIC. Dziś mamy już nie lat naście, lecz dziesiąt, ale duchem ciągle jesteśmy młodzi, choć niektórzy spośród nas już odeszli.

Spotykamy się razem przy różnych okazjach. W miejscach pracy, podczas uroczystości świeckich czy religijnych lub zwyczajnie na ulicy lub w sklepie. Zazwyczaj nasz kontakt kończy się tylko słowami pozdrowienia lub krótką wymianą zdań „co słychać”. Świat pędzi do przodu, dziś inaczej wygląda życie w szkole niż za naszych młodych lat. Nas już nic nie powinno poganiać, powinniśmy znaleźć trochę więcej czasu by spotkać się ze swoimi rówieśnikami ze szkolnej ławy i dłuższą chwilę porozmawiać. Na taki pomysł wpadło kilkoro z Nas, którym dane jest częściej i dłużej ze sobą się widzieć, a nasze wspomnienia z lat szkolnych jak i opowieści o naszych dzieciach i wnukach dają nam wiele radości.

Proponujemy Naszym Koleżankom i Kolegom z lat szkolnych spotkać się w szerszym gronie właśnie z okazji 40 rocznicy ukończenia szkoły podstawowej. Aby jednak takie spotkanie zorganizować trzeba w mniejszym gronie spotkać się i omówić sprawy organizacyjne. Dlatego proponujemy spotkanie organizacyjne osób zainteresowanych w Miejsko – Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, w dniu 14 maja 2016 r, o godzinie 15.00, w salce na dole.

Przy tej okazji chciałbym podzielić się wspomnieniem naszych co tygodniowych apeli, które miały miejsce na sali gimnastycznej, gdzie zawsze na rozpoczęcie śpiewaliśmy hymn szkoły.

Oto ten hymn (przepraszam jeżeli trafi się jakaś pomyłka):

„I. Ponad wszystkie hymny szkoły najpiękniejsza jest ta pieśń,

Gdy śpiewają ją uczniowie, chcące radosne dobra nieść.

Ref:

I nie będzie już nigdy szkoły, miasta, ulic stu,

Gdzie by dzielnym Polakom w szkolnej pracy zabrakło tchu.

II. Białostocką my ziemię miłujemy z głębi serc,

Pracą, pieśnią wytrwale nowe życie będziemy nieść.

III. Od początku, aż do końca przez rok cały uczyć się.

Na wakacjach wypoczywać, aby znowu spotkać się.”

2

Kontakt w sprawach organizacyjnych. Piotr Waczyński, tel. 506 219 046.

tekst i zdjęcia P. Waczyński