KulturaWydarzenia

Świętowanie Światowego Dnia Książki czas zacząć!

Światowy Dzień Książki to niebłaha okazja do kulturalnego świętowania, dlatego Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy przygotowało wiele atrakcji. W piątek 22 kwietnia o 9:00 w auli Centrum rozpocznie się spotkanie z pisarzem Michałem Zawadką- w wydarzeniu wezmą udział uczniowie Zespołu Szkół.  Bezpośrednio po spotkaniu nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród uczestnikom konkursu interdyscyplinarnego „Lubię czytać!”.

Oba wydarzenia będzie transmitować na żywo Twoja Telewizja Regionalna – zachęcamy do oglądania!

Prace zgłoszone na konkurs będzie można zobaczyć w galerii Centrum – będą tam eksponowane do połowy maja. Do zwiedzania zaprasza Dział Promocji Kultury i Edukacji oraz Miejska Biblioteka Publiczna.

W piątkowy wieczór o 19:00 dzięki inicjatywie Towarzystwa Przyjaciół Choroszczy odbędzie się spotkanie z ks. dr. Tadeuszem Kasabułą, który opowie o chrzcie Mieszka I w kontekście środkowoeuropejskim.

Ale to jeszcze nie koniec atrakcji, bowiem w sobotę 23 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki cena wszystkich wydawnictw dostępnych w Centrum będzie niższa o 30%! Zniżka została wprowadzona zarządzeniem dyrektora Centrum nr 38/2015 § 2 pp. 3. Zachęcamy do skorzystania z promocji i nabycia wyjątkowych wydawnictw regionalnych (od podanych cen należy odjąć 30%):

 wojenne wspomnienia choroszcz 2015 okładka Wspomnienia wojenne,  red. Weronika Krysiewicz, Wojciech Jan Cymbalisty (do nabycia w M-GCKiS, oprawa miękka: 25 zł)
 koronkiewicz_okladka_2013  Opowieści dziadka ze świata, którego już nie ma…, Janusz Koronkiewicz (do nabycia w M-GCKiS, oprawa miękka: 25 zł)
Wspomnienia z mojego wojennego dzieciństwa, Janusz Koronkiewiczwyd. Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Skała, Choroszcz 2011(do nabycia w M-GCKiS, oprawa twarda: 15 zł, oprawa miękka: 12 zł 
Pogaduszki przy piecu II, Janusz Koronkiewicz (do nabycia w M-GCKiS, oprawa twarda: 30 zł, oprawa miękka: 25 zł)
Choroszczańskie Błonia, Antoni Hukałowicz (do nabycia w M-GCKiS, oprawa twarda: 10 zł, oprawa m
Cudownym Rodzicom – Chór Miejski w Choroszczy  (do nabycia w M-GCKiS, cena: 10 zł)

Informator turystyczny – nowy informator w nowym, poręcznym formacie! Zawiera przydatne informacje, mapy gminy i Narwiańskiego Parku Narodowego, opisy szlaków turystycznych, najciekawszych miejsc i zabytków, historii Choroszczy oraz ważnych dla jej rozwoju osobistości.

(do nabycia w M-GCKiS, cena: 6 zł)

Choroszcz w Akwareli – akwarele Albina Waczyńskiego – zbiór dziesięciu plansz formatu a4 z akwarelami artysty, wzbogaconych czarno-białymi fotografiami współczesnej Choroszczy autorstwa Szymona Paczyńskiego, do nabycia także w formacie pocztówkowym.(do nabycia w M-GCKiS, cena: 15 zł (format a4), zestaw pocztówek (10 szt. w oprawie) – 10 zł.

 

M-GCKiS