Miasto i GminaWydarzenia

Marsz z flagą – 2 maja w Choroszczy

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku, obchodzone między świętami państwowymi: 1 maja i 3 maja.

„15 października 2003 roku do marszałka sejmu wpłynął poselski projekt (autorstwa posła Edwarda Płonka) zmiany ustawy o godle, barwach i hymnie RP ustanawiający m. in. Dzień Flagi RP. Wybór dnia 2 maja nie był przypadkowy – chodziło o dzień w którym Polakom towarzyszą refleksje o szczytnych kartach historii Polski, wypełnienie wolnego dnia pomiędzy świętami narodowymi, oraz podkreślenie obchodów Światowego Dnia Polonii.”

Dzień Flagi Rzeczypospolitej po raz szósty będzie uroczyście obchodzony w Choroszczy w formie Marszu z flagą. Marsz rozpocznie się 2 maja ok. 18.40 /bezpośrednio po Mszy Św. o 18:00/ na Rynku 11-go Listopada w Choroszczy. Po przemarszu ulicami miasta ( A. Mickiewicza, Powstania Styczniowego,

H. Sienkiewicza, Placem Zygmunta Brodowicza) zapraszamy do auli Centrum Kultury, gdzie odbędzie się koncert zespołu Nervovoohoży. W repertuarze znajdą się pieśni i piosenki patriotyczne. Po przerwie zapraszamy do pozostania z w auli M-GCKiS, gdyż zespół Nervovoohoży świętując swoje urodziny, zagra dłuższy koncert.

Zapraszamy wszystkich, na pokojowy, uroczysty przemarsz bez barier, bez względu na różnicujące poglądy. Zjednoczmy się, wspólnie i dumnie niosąc polskie flagi. Pokażmy pozytywny patriotyzm.

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Skała i  Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Partnerem organizacji Marszu jest Urząd Miasta Choroszcz.

Regulamin przemarszu do pobrania tutaj

tekst /M -GCKiS
cytat/źródło Wikipedia

dzień-flagi-2016