Edukacja

Początek „sezonu wiosennego” w Szkole Podstawowej w Złotorii

W naszej szkole staramy się aktywnie i ciekawie spędzać czas .Wraz z pierwszym dniem wiosny rozpoczęliśmy sezon wycieczkowo -sportowy. Kalendarzową wiosnę powitaliśmy wycieczką do Kampusu Uniwersytetu w Białymstoku. Najwięcej wrażeń dostarczyło zwiedzanie pięknego Muzeum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy. Mogliśmy zobaczyć „na dotknięcie ręki” zwierzęta, które występują w naszym środowisku jak również te z dalekich kontynentów-Antarktydy. Podziwialiśmy czasową wystawę bursztynu. Postanowiliśmy, że jeszcze tam wrócimy….na dłużej

Na początku kwietnia uczestniczyliśmy w niecodziennej lekcji przyrody. Hol szkolny zamienił się w prawdziwe laboratorium naukowe- było trochę dymu, huku. Ale czego nie robi się dla nauki?

19 kwietnia wyruszyliśmy na „wypad naukowy” do Biblioteki Pedagogicznej oraz Muzeum Historycznego w Białymstoku. Uczestniczyliśmy w ciekawych zajęciach opartych na przygodach bohaterów powieści detektywistycznej „ Rico, Oskar i złodziejski kamień”. Wizyta w muzeum była kontynuacją wątku kryminalnego- zwiedziliśmy wystawę fałszerstw pieniędzy.

Był to czas spędzony poza ławką szkolną…a tak dużo dowiedzieliśmy się.

Ludgarda Gudel, Barbara Pęska