Lambada w III rundzie Pucharu Polski

W środowe popołudnie piłkarze Lambady Choroszcz zagrali z Koroną Dobrzyniewo Duże w ramach meczu II rundy Pucharu Pucharu Polski. Było to czwarte w historii podejście Lambady do II rundy w której zmierzyli się po raz kolejny z drużyną grającą w “Lidze Okręgowej”. Do tej pory sztuka awansu do III rundy się nie udała, ale tym razem było inaczej. Mecz rozpoczął się dla drużyny z Choroszczy fatalnie. Już w pierwszej akcji meczu Lambada straciła bramkę, a także jednego zawodnika, który doznał kontuzji. Na szczęście zawodnicy Lambady mimo ataków drużyny z Dobrzyniewa dzielnie się bronili i nie pozwolili sobie więcej wbić żadnego gola. Co więcej niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy Sławomir Wasiluk zdobył bramkę dającą remis. Taki wynik utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry i sędzia zarządził dogrywkę. Ta również nie przyniosła rozstrzygnięcia mimo, że to drużyna Korony miała dużą przewagę. O awansie do kolejnej rundy zadecydowały więc rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy Lambady Choroszcz ostatecznie wygrywając 4-3.

Lambada Choroszcz – Korona Dobrzyniewo Duże 1-1 (0-1) k. 4-3  Bramka: ’47 S. Wasiluk

Skład: M. Samojłowicz – M. Kamieński, M. Gałczyk, R. Zachowicz (k) (’87 K. Chudziński), J. Skwarko (’80 P. Skomin) – S. Wasiluk, R. Lenczewski, C. Półkośnik (‘3 P. Zagórski), M. Wasilewski, D. Kłosek (1 as.)- K. Wasiluk (’46 M. Jaworowski)

III runda przewidziana jest na środę 16 września. Teraz do gry dołączą drużyny z IV ligi, a także drużyny Ligi Okręgowej, które miały w II rundzie wolny los – w tym Narew Choroszcz. Kto wie? Może doczekamy się w III rundzie derbowego pojedynku Lambada vs. Narew?

fot. Tomasz Grynasz