Klub Abstynenta Wolność obchodził 22 rocznicę

22 sierpnia w auli Zespołu Szkół w Choroszczy odbyły się uroczystości 22 rocznicy powstania Klubu Abstynenta Wolność. Klub jest w dużej mierze przeznaczony dla rodzin, dla osób współuzależnionych, dzieci, dorosłych dzieci alkoholików, bo dla alkoholika są grupy wsparcia, a rodzinom alkoholików najlepszym miejscem jest takie, gdzie się można spotkać w towarzystwie osób niepijących. W Klubie może się spotkać każdy, który ma problemy w domu z alkoholem, czy z mężem czy z żoną, czy z dzieckiem uzależnionym od alkoholu. Każdy potrzebujący pomocy przychodzi do nas i otrzymuje pomoc, wsparcie do dalszego życia.

Na tak ważną uroczystość dla klubu przybyli dostojni goście m.in Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński z małżonką, Dyrektor Zespołu Szkół Danuta Małyszko, Zastępca Dyrektora Zespołu Szkół Gabriela Horba, Dyrektor M-GCKiS Przemysław Waczyński, Jolanta Andruszkiewicz – kierownik MGOPS, Natalia Szymska – koordynator z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych. Zaproszeni goście na ręce prezesa składali podziękowania za owocną pracę oraz życzyli dalszej stabilnej pracy w tym kierunku. Ta uroczystość odbyła się dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego, MGCKiS, Zespołu Szkół, Zakładu mięsnego “Kabo”, Sieci Sklepów “Chorten”, Firmie budowlanej A.M. Florczak, oraz Sklepu Warzywnego pana Bogdana Rzepnickiego. Dzięki wsparciu sponsorów, członkowie klubu oraz zaproszeni goście mogli bawić się do późnych godzin nocnych.

DSCF0006

Natomiast kilka dni wcześniej bo 15 sierpnia, w swojej siedzibie, członkowie Klubu Abstynenta “Wolność” podziękowali za wieloletnia opiekę i współpracę swojemu duszpasterzowi ks. Tomaszowi Oświecińskiemu, który w tym roku opuszcza parafię w Choroszczy, przenosząc się do pracy w Sokółce.

Janusz Zawadzki

prezes Klubu Abstynenta Wolność