AB Grand II zwycięża w Wakacyjnej Lidze Szóstek

Rozgrywki “I Wakacyjnej Ligi Szóstek” o Puchar Dyrektora M-GCKiS zostały zakończone. W kategorii “open” wystąpiło 9 drużyn, które początkowo zagrały systemem grupowym, a potem walczyły w fazie pucharowej. Łącznie w turnieju rozegrano 24 mecze. We wtorek 25 sierpnia rozegrano mecze półfinałowe, w których mieliśmy dużo emocji. Decydujące bramki w obu meczach padły w ostatnich minutach spotkań i tak Izbiszcze pokonały 2-1 Narew Żółtki i w takim samym wymiarze AB Grand II pokonało Nankatsu.

W środę 26 sierpnia doszło do rozegrania ostatnich meczów, a także podsumowania całych rozgrywek. Najpierw rozegrano mecz o III miejsce, w którym Nankatsu pokonało Narew Żółtki 3-1. Następnie podsumowano rozgrywki w kategorii szkół podstawowych w których walczyły dwie drużyny. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a dodatkowo wyróżniono najlepszych zawodników w trzech rozegranych meczach, czyli: Adama Dziejmę, Kacpera Błaszko, Marcina Krysztopika i Krystiana Szmelcera. Życzymy młodym zawodnikom powodzenia, gdyż większość z nich gra w młodzieżowych drużynach Narwi Choroszcz i niedługo rozpoczynają rozgrywki. Mamy także nadzieję, że w kolejnych imprezach sportowych organizowanych przez M-GCKiS będzie Was jeszcze więcej.

Potem wszyscy zgromadzeni na orliku obejrzeli mecz finałowy, w którym na przeciw siebie stanęły Izbiszcze i AB Grand II z Białegostoku. Mimo dopingu dla naszej drużyny lepsi o jedną bramkę okazali się goście z AB Grand II wygrywając 3-2 i to oni otrzymali Puchar Dyrektora M-GCKiS. Wręczył go oczywiście Przemysław Waczyński – oprócz tego zawodnicy z pierwszej trójki otrzymali medale. Wyróżniono także indywidualne osiągnięcia zawodników. Najlepszym bramkarzem uznano Pawła Milewskiego z AB Grand II, najlepszym zawodnikiem turnieju został także wybrany zawodnik tej drużyny: Andrzej Aleksiejczuk. A tytuł “króla strzelców” trafił w ręce Rafała Olsiewicza z Izbiszcze, który zdobył 13 bramek. Tyle samo goli zdobył także Grzegorz Adamski z Narwi Żółtki, ale Izbiszcze zaszły dalej w turnieju i to ich zawodnik otrzymał statuetkę. Całość wyników można zobaczyć na stronie m-gckis.ligspace.pl.

Dziękujemy wszystkim drużynom za grę w prawie dwumiesięcznych rozgrywkach i zapraszamy do kolejnych wydarzeń sportowych organizowanych przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy!

fot. J. Cholewska, A. Kamieński