,,Zanim Karol został Janem Pawłem II” – konkurs plastyczny

Już po raz szósty Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II w Choroszczy zorganizowało konkurs plastyczny o zasięgu regionalnym związany z Patronem naszej placówki. Jak co roku honorowy patronat objął Burmistrz Choroszczy pan Robert Wardziński. Celem konkursu jest zapoznanie dzieci z życiem Karola Wojtyły: jego dzieciństwem, młodością, zainteresowaniami i działalnością aż do momentu wyboru na Papieża. Za organizację tego przedsięwzięcia odpowiedzialny był zespół do spraw Patrona: Janina Duliniec, Ewa Konarska, Anna Gawieńczuk, Elżbieta Sokół i Helena Stigańcow.

Na konkurs wpłynęło wiele prac ­ 75. Wykonały je dzieci przedszkolne w wieku 3 – 6 lat. Prace zostały nadesłane z Białegostoku, Łap, Siemiatycz, Sokółki, oraz z naszej gminy (Barszczewa, Klepacz, Kruszewa, Łysek i Złotorii). Komisja konkursowa przy rozstrzyganiu prac plastycznych wzięła pod uwagę kryteria tj. zgodność prac z tematem, samodzielność wykonania oraz estetykę prac. Dziecięce dzieła były wykonane różnorodnymi technikami plastycznymi: rysowanie pastelami, malowanie farbami, wyklejanie kulkami krepiny oraz plasteliny i collage. Dzięki hojności naszych sponsorów mogliśmy nagrodzić wielu laureatów, 17 dzieci otrzymało nagrody, a 31 wyróżnienia. Nagrodzone prace są prezentowane w naszym przedszkolu oraz w tutejszym kościele parafialnym.

Lista dzieci nagrodzonych:

1. Patrycja Bujnowska MATOS DA COSTA ­ Prz.Nr 2 w Łapach

2. Maria Nowak Prz.Nr 5 w Siemiatyczach

3. Oliwia Czaplejewicz Prz.Nr 3 w Sokółce

4. Iga Leonowicz PS Nr 30 w Białymstoku

5.Weronika Szymanowska PS Nr 10 w Białymstoku

6. Alicja Osowicz PS Nr 10 w Białymstoku

7. Julia Konecka PS w Choroszczy­ oddz. Barszczewo

8. Jaś Malinowski PS w Choroszczy oddz.Klepacze

9. Zuzanna Mazurczuk PS w Choroszczy ­ oddz. Kruszewo

10. Amelka Dłutek PS w Choroszczy ­ oddz. Łyski

11. Jakub Jacewicz PS w Choroszczy ­ oddz. Łyski

12. Celinka Chorąży PS w Choroszczy (gr. Tygryski)

13. Ola Horosz PS w Choroszczy (gr. Tygryski)

14. Eryk Jacejko PS w Choroszczy (gr. Tygryski)

15. Gabrysia Komła PS w Choroszczy (gr. Tygryski)

16. Zuzia Walińska PS w Choroszczy (gr. Tygryski)

17. Hania Żukowska PS w Choroszczy (gr. Tygryski)

Wyróżnienia:

1. Maja Walesieniuk Prz. Nr 1 w Łapach

2.Wiktoria Drozd Prz. Nr 2 w Łapach

3. Klaudia Kozłowska Prz. Nr.2 w Łapach

4. Maja Skrobek Prz. Nr 2 w Łapach

5. Julia Pętkowska Prz. Nr 2 w Łapach

6. Paulina Konobrocka Prz. Nr 1 w Siemiatyczach

7. Maja Zaremba Prz. Nr 1 w Siemiatyczach

8. Zofia Onieszczuk Prz. Nr 3 w Siemiatyczach

9. Kornelia Gajko Prz. Nr 5 w Siemiatyczach

10. Wiktoria Czaplejewicz Prz. Nr 3 w Sokółce

11. Zofia Kruchelska Prz. Nr 3 w Sokółce

12. Michał Bojaryn Prz. Nr 10 w Białymstoku

13. Maja Borowska Prz. Nr 10 w Białymstoku

14. Hubert Gołaszewski Prz. Nr 10 w Białymstoku

15. Tymoteusz Mucha Prz. Niepubl. w Białymstoku

16. Jakub Sypytkowski PS Nr 68 w Białymstoku

17. Wojciech Żbikowski Domowe Przedszkole w Białymstoku

18. Ignacy Olizarowicz PS w Choroszczy ­ oddz. Barszczewo

19. Weronika Boruta PS w Choroszczy­ oddz. Barszczewo

20. Kornelia Kuryłowicz PS w Choroszczy ­ oddz. Barszczewo

21. Marcin Mierzwiński PS w Choroszczy ­ oddz. Barszczewo

22. Gabriela Bołtruczyk PS w Choroszczy ­ oddz. Kruszewo

23. Weronika Aneszko PS w Choroszczy (gr. Motylki)

24. Katarzyna Buła PS w Choroszczy (gr. Motylki)

25. Aleksandra Arciszewska PS w Choroszczy (gr. Biedronki)

26. Oliwia Wiszowata PS w Choroszczy (gr. Biedronki)

27. Wiktoria Kościuczyk PS w Choroszczy (gr. Pszczółki)

28. Gabrysia Kaliszczyk PS w Choroszczy (gr.Zuchy)

29. Zuzanna Okruszko PS w Choroszczy (gr. Zuchy)

30. Hania Bobrowska PS w Choroszczy (gr. Tygryski)

31. Weronika Pacuk PS w Choroszczy (gr. Tygryski)

Uroczystość wręczenia dyplomów i upominków odbyła się 10.05.2016r. w Przedszkolu Samorządowym im.Jana Pawła II w Choroszczy. Przybyłych gości powitała p.Urszula Wegner. Oprócz laureatów i ich opiekunów zaszczycili nas swoją obecnością: burmistrz Choroszczy p. Robert Wardziński i Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców p. Marta Pacuk. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i piękne nagrody dzięki hojności naszych sponsorów: Burmistrz Choroszczy p. Robert Wardziński, Ks. prob. mgr Leszek Mieczysław Struk, Urząd Marszałkowski w Białymstoku, p. Leszek Rajczuk ­Sklep Spożywczo-Przemysłowy w Choroszczy, p. Mieczysław Frankowski­ Sklep z materiałami budowlanymi, p. Elżbieta i Maciej Siodmok­ Apteka ,,TAS” w Choroszczy, p. Elżbieta i Jan Szydłowscy ­ Piekarnia w Choroszczy, p. Wojciech Jacewicz ­ Zakład Blacharski w Łyskach, p. Tomasz Cudowski ­ Gospodarstwo Ogrodnicze w Łyskach, Zakład MIRMIĘS w Łyskach, p. Przemysław Komła ­ Sklep z artykułami przemysłowymi, p. Tomasz Zdrodowski z Sienkiewicz ­ GALTOM, INTEGRO ­ Hurtownia artykułów szkolnych.

Podczas gali przedszkolaki z koła teatralnego działającego w naszym przedszkolu zaprezentowały przedstawienie pt:,,Wiosenne spotkania” pod kierunkiem p Anety Wysockiej i Małgorzaty Hubbbell. Miło nam poinformować, że rodzice również wykazali się zaangażowaniem w rodzinnym konkursie plastycznym ,,Jan Paweł II­Patron naszego Przedszkola”. Celem konkursu było zainteresowanie rodziców i dzieci osobą Jana Pawła II patrona naszego przedszkola. Na koniec był słodki poczęstunek. Wszystkim naszym rodzinom składamy serdeczne podziękowanie za udział i zaangażowanie w konkursach związanych z osobą Jana Pawła II.

Janina Duliniec