Edukacja

Młody Obywatel po raz drugi w gimnazjum!

Młody Obywatel to ogólnopolski program, którego celem jest promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej oraz pokazanie sposobów, dzięki którym uczestnicy mogą aktywnie działać w swoim najbliższym otoczeniu. W ubiegłym roku szkolnym w ramach programu gimnazjaliści rozegrali okolicę, przygotowali i przeprowadzili grę miejską pt. „Imieniny u hetmana- droga przez diabły poplątana”. W tym roku zajmujemy się promowaniem aktywności fizycznej i aktywnych sposobów spędzania czasu. Do realizacji wybraliśmy temat „Kronika sportowa”, w ramach którego młodzież przywróci swojej społeczności dawne gry i zabawy poprzez ich dokumentację oraz zorganizowanie lokalnych rozgrywek.

Od marca grupa uczennic z klas II przeprowadza wywiady i na tej podstawie odtwarza przebieg zapomnianych przez młode pokolenie gier oraz zabaw. Efekty zostaną zaprezentowane 23 maja 2016 r. podczas Wiosennego Tygodnia Zdrowia i Bezpieczeństwa w Zespole Szkół w Choroszczy. Młode Obywatelki organizując szkolne rozgrywki przeniosą uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum w świat gier ich rodziców i dziadków.

Mamy nadzieję, że udział w programie zainspiruje młodych ludzi do zorganizowania ciekawego i pożytecznego wydarzenia a realizując własny projekt Młodzi Obywatele zyskają: doświadczenie, nowe znajomości, kompetencje przydatne w dorosłym życiu, a także niezapomniane wspomnienia ze szkoły 🙂

Beata Jabłońska i Małgorzata Czulewicz