Wydarzenia

Kobiety mówią już 18 czerwca w M-GCKiS

18 czerwca 2016 roku w Auli Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy odbędzie się spotkanie Kobiety mówią. Wydarzenie będzie wspaniałą okazją, by spędzić część soboty w kobiecym gronie. Dzień tygodnia jest także nieprzypadkowy: zazwyczaj przed niedzielą zajmujemy się sprzątaniem, praniem, gotowaniem, ale w tym jednym dniu w roku odpuszczamy sobie domowe obowiązki i spotykamy się, by po prostu być razem.

Tegoroczna edycja krąży wokół tematów codziennej niecodzienności, kobiecej różnorodności i tego, co mimo tych rozbieżności nas łączy. Sprowokowane wykładem dr Ewy Kępy z Uniwersytetu w Białymstoku pomówimy o obrazach, symbolach, aspektach kobiecości. Podyskutujemy wraz z Choroszczankami na tematy, które są dla nas wspólne, a jednocześnie nas odróżniające. Obejrzymy też wystawę fotograficzną Izabeli Dąbrowskiej, Emilii Kosakowskiej i Darii Alicji Ostrowskiej traktującą o pięknie, które jest w każdej z nas.

Podczas przerwy kawowej uraczymy się wyborną kawą, poczęstujemy słodkościami, będziemy mogły skorzystać z atrakcji, jakie przygotują nam wystawcy. A będzie to między innymi stoisko przygotowane przez firmę Forever, dietetyków ze Słodkiej Terapii, zabiegi na dłonie i usta od konsultantek Mary Kay, czy możliwość zgłoszenia się do bycia dawcą szpiku. Wzorem ubiegłego roku nie zabraknie ciekawych rękodzielniczych. Każda z nas będzie mogła wykonać sobie zabawne zdjęcie w fotobudce i zabrać je na pamiątkę!

Po przerwie zapraszamy na opowieść znanej choroszczanki, pani Eulalii Rutkowskiej, która wygrała z chorobą i działa na rzecz kobiet z Amazonkami. Pani Małgorzata Kadysz powie nam o codziennej niecodzienności, w której my, kobiety poruszamy się każdego dnia. Ukoronowaniem dnia będzie rozdanie wspaniałych upominków od naszych wystawców i sponsorów: karnetów na siłownię i Spa od Dworku Czarneckiego, ekskluzywnych kolacji w restauracji Kate&Leopold. Ze spotkania będziemy mogły wyjść z upominkami od Kumoszek, ceramiką Emilii Kosakowskiej, czy kosmetycznymi gadżetami, a nawet przekąskami podarowanymi przez firmę Vita-Smak i sokiem z Podlaskiego Sadu. Te i wiele innych wspaniałości czekają na Was już 18 czerwca 2016 roku. Rejestracja uczestniczek zacznie się o godz. 9:30, a bezpłatne wejściówki już teraz czekają na Was w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy!

Program:

9:30 – 10:00 – rejestracja uczestniczek

10:00 – otwarcie wydarzenia: wspomnienia z ubiegłorocznej edycji i wprowadzenie do konferencji:

O obrazach, symbolach i aspektach kobiecościwykład dr Ewy Kępy, wykładowczyni na Uniwersytecie w Białymstoku, która w swojej działalności zajmuje się płcią kulturową;

Alfabety kobiety – Kobiecy panel dyskusyjny prowadzona przez Urszulę Glińską. Rozmówczyniami będą mieszkanki Choroszczy i okolic, które spotykamy na naszych ulicach. Odpowiedzą na te same pytania, byśmy mogły zobaczyć ile nas różni, a ile mamy wspólnego!

Zapowiedź wystawy Kobiety codziennie niecodzienne, którą wykonały Izabela Dąbrowska, Emilia Kosakowska oraz Daria Alicja Ostrowska. Artystki fotografowały Choroszczanki w niecodziennym image’u. Ich portrety będziemy mogły podziwiać podczas przerwy kawowej.

PRZERWA KAWOWA, a podczas niej zachęcamy do obejrzenia wspaniałej wystawy portretów Choroszczanek. Będziemy mogły również uraczyć się aromatyczną kawą i słodziutkim poczęstunkiem. Panie z firmy kosmetycznej Mary Kay wykonają nam zabiegi pielęgnacyjne. Będzie okazja zajrzeć do stoiska Smacznej Terapii i porozmawiać o nowościach dietetycznych. Nie zabraknie fotobudki, która rok temu cieszyła się wielką popularnością! W tym roku również będzie szansa na szaleństwo, a pamiątkowe zdjęcia zostaną z nami na lata! Będzie też możliwość zarejestrowania się jako dawcy szpiku. Spędzimy ten czas na oglądaniu stoisk naszych wystawców.

Kobieta. Amazonka– opowieść Eulalii Rutkowskiej, która pokonała chorobę, a dziś działa na rzecz choroszczańskich Amazonek.

Portrety kobiet, czyli codzienna niecodzienność– Małgorzata Kadysz, która była z nami rok temu, w tegorocznej edycji zaskoczy nas ponownie swoją erudycją!

Rozdanie upominków i zamknięcie konferencji

plakatssss