Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej

Dnia 10 czerwca 2016r. w Szkole Podstawowej odbył się Festyn Rodzinny, w którym wzięli udział uczniowie klas I-III z rodzinami. Pogoda nie rozpieszczała, ale na czas imprezy słoneczko wyszło zza chmur, co zachęciło wielu rodziców do spędzenia piątkowego popołudnia wraz z dziećmi na wspólnych zabawach na terenie szkoły. Celem imprezy było budowanie pozytywnych relacji rodzinnych poprzez wspólną zabawę, propagowanie zdrowego stylu życia, integracja społeczności szkolnej – uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły. Na wszystkich uczestników czekało wiele atrakcji. Rodzice i dzieci mieli okazję tworzyć ciekawe prace plastyczne z plastopianki, zrobić pieska, węża czy miecz z balonów. Rodziny brały udział w zmaganiach sportowych na boisku szkolnym rywalizując w konkurencjach oraz pokonując tor przeszkód w jednej z sal lekcyjnych. Uczestnicy nie tylko sportowo się angażowali, mieli też okazję wykazać się swoją wiedzą rozwiązując zagadki i łamigłówki w sali odkrywców oraz zbudować wymarzony dom z klocków Bumpy. Dużym powodzeniem cieszyły się zabawy z chustą animacyjną. Dzieci zatańczyły Zumbę kierowane wskazówkami pań prowadzących w naszej szkole zajęcia taneczne, zachęceni rodzice również włączyli się do wspólnych pląsów.

Nie brakowało też innych atrakcji – wspólne grillowanie, malowanie twarzy, poznanie sprzętu kartingowego, gry i zabawy planszowe, wata cukrowa. Dzięki życzliwości i ofiarności sponsorów z terenu naszego miasta wszyscy uczestnicy otrzymali mnóstwo upominków, mogli zjeść grillowaną kiełbaskę, ugasić pragnienie.

Serdeczne podziękowania: Państwu Elżbiecie i Mieczysławowi Frankowskim, p. Adamowi Masłowskiemu, p. Januszowi Kalickiemu, Państwu Annie i Piotrowi Chudzińskim, Dyrektorowi Oddziału Banku Spółdzielczego w Choroszczy p. Andrzejowi Budnikowi, Państwu Magdalenie i Danielowi Berezieckim, p. Grzegorzowi Krysiewiczowi, p. Janowi Perkowskiemu.

Podziękowania również osobom, które przyszły podzielić się swoimi pasjami: Państwu Joannie i Leszkowi Talipskim właścicielom sklepu „Pomysłowa kredka” w Białymstoku, którzy zachęcili i udowodnili, że zarówno mali, jak i duzi mogą przyjemnie i kreatywnie spędzić czas grając w gry planszowe, Panu Tomaszowi Surynowiczowi za wprowadzenie w tajniki jazdy kartingowej, ogromne zaangażowanie w propagowanie kartingu jako sposobu kształtowania w młodych ludziach odpowiedzialności za bezpieczeństwo przyszłych uczestników w ruchu drogowym.

Grażyna Kopaczewska, Marzanna Szumkowska