Sport

Narew kończy sezon Ligi Okręgowej na 5 miejscu

W niedzielne przedpołudnie Narew Choroszcz rozegrała ostatnie spotkanie w Lidze Okręgowej, a przeciwnikiem była drużyna Sudovii Szudziałowo zajmująca 4 pozycję. Goście mieli niezagrożone miejsce w lidze, a Narew mogła awansować z 6 na 5 pozycję. Aby tak się stało potrzebna była strata punktów przez drużynę z Krynek. Krynki przegrały, więc dla Narwi wystarczył jeden punkt do przesunięcia się wyżej w tabeli. Spotkanie z Szudziałowem rozpoczęło się bardzo dobrze. Prowadzenie dał najlepszy strzelec Narwi w tym sezonie Paweł Kieżel ale dwie kolejne bramki zdobyli goście. Na szczęście w końcówce ponownie trafił Paweł Kieżel i mecz zakończył się remisem 2-2, dającym awans na 5 miejsce w tabeli.

Sezon jest więc zakończony i jako beniaminek Ligi Okręgowej Narew wywalczyła 5 pozycję. Najlepszym strzelcem choroszczańskiej drużyny został Paweł Kieżel, który zdobył 10 bramke. Na 5 pozycję złożyło się 10 zwycięstw, 7 remisów i 9 porażek. Z perspektywy sezonu pozostaje jednak pewien niedosyt jeśli chodzi o zajęte miejsce, można było zakończyć ligę z większym dorobkiem punktowym gdyż niektóre mecze były do wygrania, a zakończyły się pechowymi porażkami czy remisami. Pozytywem jest natomiast wprowadzanie do gry młodych zawodników i to, że w drużynie gra co raz więcej zawodników z terenu gminy Choroszcz. Teraz drużynę Narwi czeka krótka przerwa, a nowy sezon zaczyna się w połowie sierpnia.

Pierwsze miejsce w lidze zajęła drużyna Sparty Augustów, która wygrała wszystkie! 26 meczów i to ta drużyna zanotowała awans do IV Ligi. Druga w tabeli Pomorzanka Sejny zagra w meczu barażowym z Puszczą Hajnówki. Na drugim biegunie, do A-klasy spadają Victoria Jedwabne, Podlasiak Knyszyn i Skra Wizna, a w barażu o utrzymanie BKS Jagiellonia Białystok zagra z KS Sokoły.